NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów california oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Krajobrazy jak z pocztówki, łagodny klimat, romantyczna aura i wyborne wino – Kalifornia. Tam mogą spełnić się marzenia o wyjątkowym życiu. Poprosiliśmy wiec prominentnego projektanta
z Sacramento, aby pokazał, jak ziścić kalifornijski sen we własnym ogrodzie.

majkMichael Glassman występował już niejednokrotnie na ramach naszego magazynu. Znany przede wszystkim jako ekspert od letnich kuchni, podpowiadał czytelnikom, jak funkcjonalnie urządzić miejsce do przygotowywania posiłków i organizowania przyjęć pod chmurka. Z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w projektowaniu krajobrazu i urządzaniu ogrodów, specjalizujący się miedzy innymi w kreowaniu spektakularnych elementów wodnych, zdobył sławę nie tylko w północnej Kalifornii, ale również w całych Stanach Zjednoczonych. Miedzy innymi dzięki swojej charyzmatycznej osobowości, przez dwa lata był współgospodarzem programu „Garden Police" na Discovery Home Channel, gościnnie występował także w wielu produkcjach o tematyce ogrodniczej. Jego portfolio publikowane było w prestiżowych amerykańskich czasopismach. Jest autorem książek o ogrodowym designie oraz współautorem kilku publikacji dla dzieci, w których zachęca najmłodszych do przygody z ogrodnictwem. Glassman projektowanie krajobrazu doskonalił na Uniwersytecie Kalifornijskim oraz w La Napoule Art Foundation w południowej Francji. Prywatnie jego pasja są konie, uwielbia skoki przez przeszkody i stara się oprawiać jeździectwo tak często jak to możliwe.

Klienci Michaela Glassmana cenią sobie jego styl integrowania przestrzeni zewnętrznej z wnętrzem domu. Kalifornijczycy uwielbiają spędzać czas w swoich ogrodach, umożliwia im to odpowiednia pogoda, która w tym regionie sprzyja im przez większą cześć roku. Zaciszne osiedla, zadbane ogródki oraz barbecue w gronie przyjaciół to przecież ważna cześć amerykańskiej tradycji i stylu życia. Glassman stara się, aby kalifornijskie ogrody miały te same zalety co ekskluzywne domy mieszkańców tego słonecznego regionu. Oryginalny design, komfort, funkcjonalność oraz intymność – na to zwraca uwagę przy każdym zleceniu. „Moi klienci pragną przede wszystkim miejsca do rozrywki oraz prywatności", mówi projektant. W ogrodach obowiązkowo musi znaleźć się letnia kuchnia, gdzie w towarzystwie można przygotować krwiste steki lub żeberka na grillu, delektując się przy tym lampka cabernet-sauvignon. Basen to również ważny element kalifornijskiego podwórka, podświetlony nocą nadaje przestrzeni zewnętrznej wyjątkowy charakter. A jak zapewnić prywatność amerykańskiej parze, która chce się delektować romantyczna chwila z dala od spojrzeń wścibskich sąsiadów? Glassman stawia na gęstą roślinność, która dodatkowo uatrakcyjnia każde miejsce. Najnowsze realizacje projektanta udowadniają, ze California Dream to właśnie taki ogród.

Przestrzeń wokół luksusowej rezydencji Michael Glassman projektował dla dewelopera, który posiada dużą rodzinę. Ogród miał być miejscem familijnym, gdzie w większym gronie można miło spędzić czas. Ponieważ wszyscy członkowie rodziny są niebywale aktywni fizycznie i szczególnie cenią sobie sporty wodne, projektant zaaranżował dwa baseny na tyle duże i głębokie, ze można w nich swobodnie pływać lub nurkować. Wkomponowanie basenów w przestrzeń sprawiło projektantowi najwięcej trudności. Zbiorniki miały być sporych rozmiarów, ale tez nie mogły zajmować całego obszaru ogrodu. Właściciele posesji lubią przyjęcia na świeżym powietrzu, więc i tu musiało się znaleźć miejsce na letnią kuchnie, którą designer połączył z loggia. Kominek, punktowe oświetlenie oraz fontanny i ściana wody przy basenie tworzą spektakularny efekt, zwłaszcza nocą. Główne materiały występujące w aranżacji to cegła oraz kamień naturalny Bluestone. Z nasadzeń znalazły się tu drzewka owocowe i oliwne, jałowce, bukszpany wykorzystane w formie żywopłotów oraz krzewy róż.

Zadaniem projektanta było zaaranżowanie przestrzeni wokół istniejącego już, w centralnym punkcie ogrodu, basenu. Klient potrzebował nowego patio, więcej prywatności, a przede wszystkim atrakcyjnego miejsca, w którym mógłby się zrelaksować. Projektant nie zapomniał również o pasji właściciela rezydencji, jaka jest sztuka kulinarna. Nowoczesna, w pełni wyposażona kuchnia z barem to ulubiony zakątek bywalców ogrodu. Oryginalności całej aranżacji dodają nowe fontanny przy basenie oraz palenisko pośrodku zbiornika. Z roślin dominują bambusy, które zapewniają pożądana prywatność, rożne gatunki traw oraz czerwone róże.

GALERIA


{gallery}california{/gallery}

fot. Amy Gallo

 

Źródło: OGRODOWA GALERIA Design & Shopping 2/2011

0
0
0
s2sdefault

Artykuły z Ogrodowej Galerii

Miejskie Inspiracje prosto z Japonii

  Japonia to raj dla miłośników sztuki krajobrazu, w której tradycja...

Styl u podstaw - trendy w nawierzchniach ogrodowych

To, co znajduje się pod naszymi stopami, kiedy spacerujemy po...

Baseny nowoczesne i bezpieczne

Człowiek od zawsze cenił sobie kontakt z wodą. Od stuleci...

Ogrody w nowej odsłonie

Metamorfozy ogrodów zawsze cieszą się dużą popularnością. Lubimy oglądać ...

California Dream

Krajobrazy jak z pocztówki, łagodny klimat, romantyczna aura i wyborne...


Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki