NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 1a oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

 

Metamorfozy ogrodów zawsze cieszą się dużą popularnością. Lubimy oglądać zabiegi designerów i efekty ich pracy, które często okazują się zaskakujące. Drugie wydanie specjalne naszego magazynu poświęcone było właśnie ogrodowym metamorfozom. W tym numerze postanowiliśmy również zaprezentować kilka ciekawych przykładów. Są to niewielkich rozmiarów miejskie ogrody i patio, które po zmianach wprowadzonych przez projektantów nabrały zupełnie nowego oblicza.

 

Ogród przy Shell Beach

Po przebudowie domu generalnego remontu domagał się również ogród zlokalizowany od frontowej strony budynku. Działkę ogrodzono ekranami ze szkła piaskowanego, dzięki temu mieszkańcy zyskali więcej prywatności. Zamiast trawnika, który byłby wypalany przez mocne kalifornijskie słońce, teren wyłożono odpornym gatunkiem drewna ipe oraz płytkami. Z roślin wykorzystano turzyce (Carex 'Milk Chocolate'), nie bez powodu zwane płonącymi pochodniami trytomy groniaste (Knniphofia uvaria), a także nie mniej ogniste krwawniki (Achillea 'Feuerland'). Spectrum kolorów dostarczają również, podświetlone po zmroku, ekrany ogrodzenia – od delikatnych żółci i różów po intensywne błękity i czerwienie. Przyjemny nastrój ogrodu potęgują dodatkowo skromne elementy wodne i modne palenisko.

 

Galeria


Przed:

{gallery}1a{/gallery}

 

Po:

{gallery}1b{/gallery}

 

Patio przy Morro Bay

Patio o powierzchni około 32 m kw., miedzy garażem a budynkiem mieszkalnym, wymagało gruntownej zmiany. Część okien domu wychodziła na ten nieciekawy i niczym niezagospodarowany teren. Designer postawił na minimalistyczny, ale bardzo przytulny i łatwy w utrzymaniu zakątek. Nawierzchnie wyłożono drewnem ipe w ciepłym orzechowym kolorze. Przestrzeń ożywia i urozmaica niebieska barwa mozaiki przy fontannie, piecyka grillowego oraz szklanych łupków, którymi wyłożone jest palenisko w kąciku wypoczynkowym. Elementy wodne, występujące w projektach, często widnieją w centralnych punktach ogrodu, w tym wypadku fontannę celowo umiejscowiono w bocznym rogu patio. Kaskada znajduje się dokładnie vis-à-vis okna przedpokoju. Wchodzący do domu goście uraczeni zostają wiec oryginalnym widokiem. Estetycznie prezentuje się tu niecka zestali Corten, która nadaje rustykalny charakter ścianie wody. Zrezygnowano z przesadnego ozdabiania tego małego terenu na rzecz niewielu nasadzeń, głównie w postaci bambusa. Warto zauważyć, ze ceramiczny grill, firmy Komodo Kamado, dzięki swemu niezwykłemu kształtowi sam w sobie jest atrakcyjna dekoracja. Projektant zadbał również o nastrój zakątka po zmroku. Akrylowe szyby w ścianie przy kąciku wypoczynkowym oraz w podłodze przy nasadzeniach z bambusa, podświetlone wieczorem, kreują romantyczna atmosferę. Sporych rozmiarów palenisko emanuje natomiast ciepłem podczas chłodnych nocy na kalifornijskim wybrzeżu.

 

Galeria


Przed:

{gallery}2a{/gallery}

 

Po:

{gallery}2b{/gallery}

 

Współczesny ogród miejski w Wielkiej Brytanii

Pozbawiony stylu miejski ogród wymagał definitywnych zmian. Obszar o powierzchni 100 m kw. był porośnięty zaniedbanym trawnikiem i nieestetycznymi krzewami. Właścicielowi posesji marzył się niedrogi w utrzymaniu, współczesny ogród z nuta egzotyki. Projektantka prace rozpoczęła od usunięcia części krzewów i starego trawnika, który zastąpiono żwirowymi ścieżkami i nawierzchnia z drewna cedrowego. Zastosowanie rożnego rodzaju podłoża przełamało monotonie i wprowadziło do ogrodu więcej dynamizmu. W centralnym miejscu zaaranżowana została jadalnia z prosta pergola, spektakularna kaskada wodna oraz kącik barbecue. Wokół fontanny zastosowano nasadzenia z bambusa czarnego (Phyllostachysnigra), taki zabieg, według projektantki, nadał miejscu spokój i charakter znamienny dla japońskich ogrodów zen. Zaproponowane przez klienta gatunki roslin tropikalnych nie sprawdziłyby się w brytyjskim klimacie. Miłośnika egzotyki przekonały natomiast wiecznie zielone fatsje japońskie (Fatsia japonica), wilczomlecze błękitnawe (Euphorbia characias) oraz, podobne do palm, kordyliny australijskie (Cordyline australis). Nie zabrakło również ozdobnych bylin w postaci lnu nowozelandzkiego (Phormium tenax) i trytomy gromiastej (Kniphoa uvaria). Wokół pergoli posadzono krzewy róż oraz pnącza glicynii. Latem miejsce zostanie zacienione i dodatkowo zyska na atrakcyjności. Dzięki specyficznym liściom i kwiatostanom wykorzystanych tu roślin ogród stał się przytulnym, egzotycznym zakątkiem zieleni, jakże potrzebnym w dużym mieście.

 

Galeria


Przed:

{gallery}3a{/gallery}

 

Po:

{gallery}3b{/gallery}

 

Romantyczny ogród w północnym Londynie

Niewielki, wąski, a przede wszystkim „krzywy” ogródek przedstawiał szpetny widok z okien domu. Brakowało tu także przyjemnego miejsca, gdzie domownicy mogliby miło spędzić czas przy popołudniowej herbacie. Należało wyrównać teren i zaznaczyć wyraźne granice obszaru, w czym pomogło przycięcie żywopłotów oraz wkomponowanie klombów z kwiatami. Projektanci, zainspirowani islamska sztuka ogrodowa, założyli nowy trawnik w kształcie prostokąta, który ma przywodzić na myśl zbiornik wodny znamienny dla ogrodów Bliskiego Wschodu. Przy domu zbudowano taras w jodełkę, który nawiązuje wzorem i kolorystyka do podłóg z wnętrz mieszkania. Meble w stylu vintage zostały zrobione z materiałów pochodzących z recyklingu. Naturalne, kojarzące się z dzikimi polnymi kwiatami nasadzenia, stylistyka mebli, detale ozdobne oraz prosta pergola sprawiły, ze ogród nabrał lekko rustykalnego, a zarazem romantycznego klimatu.

 

Galeria


Przed:

{gallery}4a{/gallery}

 

Po:

{gallery}4b{/gallery}

 

Źródło: OGRODOWA GALERIA Design & Shopping 2/2011

0
0
0
s2sdefault

Artykuły z Ogrodowej Galerii

Miejskie Inspiracje prosto z Japonii

  Japonia to raj dla miłośników sztuki krajobrazu, w której tradycja...

Styl u podstaw - trendy w nawierzchniach ogrodowych

To, co znajduje się pod naszymi stopami, kiedy spacerujemy po...

Baseny nowoczesne i bezpieczne

Człowiek od zawsze cenił sobie kontakt z wodą. Od stuleci...

Ogrody w nowej odsłonie

Metamorfozy ogrodów zawsze cieszą się dużą popularnością. Lubimy oglądać ...

California Dream

Krajobrazy jak z pocztówki, łagodny klimat, romantyczna aura i wyborne...


Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki