NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów basen oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

 

Człowiek od zawsze cenił sobie kontakt z wodą. Od stuleci basen jest miejscem wypoczynku znanym ludziom. Rzymskie termy czy greckie łaźnie były strefą spotkań ówczesnej arystokracji, pragnącej wypocząć po ciężkim dniu pracy. Posiadanie basenu kojarzyło się z bogactwem, ekstrawagancją i prestiżem. W dzisiejszych czasach na założenie basenu moze sobie pozwolic coraz to większa liczba osób.

Rozwój technologii spowodował, że czynniki decydujące o wyborze basenu zmieniały się na przestrzeni lat. Dziś odchodzi się już od tradycyjnych form, zastępując je bardziej fantazyjnymi kształtami. Jedyne ograniczenia tego wyboru, to budżet oraz wyobraźnia. W Ameryce w bieżącym roku niezwykle modny jest basen w kształcie motyla. W takim "motylim" basenie wielu projektantów stosuje także lampy podwodne, umieszczone na dnie, które naśladują ubarwienie owada. Dzięki różnym kolorom światła uzyskuję się na powierzchni wody efekt tęczy. W rezultacie basen przypomina motyla nie tylko z powodu formy, ale także kolorystyki naśladującej ubarwienie jego skrzydeł.

Jednym z ostatnich trendów na świecie są baseny wzorowane na akwenie morskim. Aby uzyskać taki efekt, projektanci tworzą tzw, wejście plażowe oraz stosują system elektrolizy soli. Wejście plażowe polega na wyprofilowaniu powierzchni przy basenie pod odpowiednim kątem, co pozwala na stopniowe zanurzanie się w wodzie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym wejście do basenu sprawia trudność. Dzięki temu zarówno dzieci, osoby starsze, jak i niepełnosprawne moga w wygodny sposób zażyć kąpieli. Stosowanie elektrolizy soli ma wiele zalet. W odróżnieniu od tradycyjnego chloru sól nie potrażnia oczu i nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Oprócz tego działa lecznico na skórę oraz układ oddechowy. Oczywiście rozwiązanie to, jak każde inne, ma także wady. Inwestycja jest droga w pierwszym etapie jej wdrażania. Sam zakup elektrolizera służącego do rozpuszczania soli pochłania kilka tysięcy złotych.

Moda w basenowym designie ciągle się zmienia, ale nie ona jest najważniejsza, największy nacisk kładzie się na bezpieczeństwo kąpiących się. Firmy specjalizujące się w budowie basenów stale prześcigają się w coraz to wymyślniejszych rozwiązaniach. Metalowe elementy, takie jak barierki, s ą mało estetyczne i niepraktyczne. Zamiast nich dziś projektanci stosują barierki wykonane ze specjalnie hartowanego szkła, zapewniają one większą ochronę, dodatkowo idealnie komponując się z otoczeniem. Tradycyjne schodki, które powodowały liczne poślizgnięcia, ustępują powoli miejsca wspomnianym już wejściom plażowym. Istnieją także liczne urządzenia które informują o niebezpieczeństwie w basenie. Jednym z nich jest czujnik, umieszczony na krańcu, który skanując taflę za pomocą podczerwienie, sporządza wykres temperatur osób kąpiących się. Jeżeli temperatura którejś osoby spadnie do niepokojącej wartości, urządzenie wysyła powiadomienie do reszty domowników.

Dzięki rozwiązaniom, które opisaliśmy, a także wielu innym nowościom możemy się cieszyć z basenów nie tylko nowoczesnych, ale także całkowicie bezpiecznych.

 

GALERIA


{gallery}basen{/gallery}

 

Źródło: OGRODOWA GALERIA Design & Shopping 2/2011

0
0
0
s2sdefault

Artykuły z Ogrodowej Galerii

Miejskie Inspiracje prosto z Japonii

  Japonia to raj dla miłośników sztuki krajobrazu, w której tradycja...

Styl u podstaw - trendy w nawierzchniach ogrodowych

To, co znajduje się pod naszymi stopami, kiedy spacerujemy po...

Baseny nowoczesne i bezpieczne

Człowiek od zawsze cenił sobie kontakt z wodą. Od stuleci...

Ogrody w nowej odsłonie

Metamorfozy ogrodów zawsze cieszą się dużą popularnością. Lubimy oglądać ...

California Dream

Krajobrazy jak z pocztówki, łagodny klimat, romantyczna aura i wyborne...


Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki