NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

 

To, co znajduje się pod naszymi stopami, kiedy spacerujemy po ogrodzie lub wypoczywamy na tarasie, jest jak przysłowiowa kropka nad „i”, wisienka na torcie ogrodowego designu. Wygląd nawierzchni w ogrodzie decyduje o ostatecznym jego charakterze. Ten element, nie tylko czysto użytkowy, ma ogromne znaczenie w kształtowaniu krajobrazu. Właściwie zaprojektowana nawierzchnia podkreśli wygląd domu i jego otoczenia oraz pozwoli na stworzenie indywidualnego i niepowtarzalnego stylu.

ogrodowa6_101_148-43Wybór materiałów jest ogromny. Podjazdy, tarasy i alejki ogrodowe mogą zostać przygotowane z elementów z betonu, kamieni naturalnych albo drewna. Z kostki granitowej można przygotować ogrodowe alejki, podjazdy do garaży lub krawężniki. Rodzaj podłoża powinien być dostosowany do tego, w jaki sposób będziemy z niego korzystać. Inną nawierzchnię, grubszą i stabilniejszą, powinny otrzymać podjazdy do garaży, natomiast alejki ogrodowe mogą mieć lżejszą, delikatniejszą strukturę komponującą się z zielenią trawnika.

Geometryczna megalomania
Duże jest piękne, przynajmniej w przypadku projektowania ogrodów. Najnowsze trendy w architekturze krajobrazu stawiają na znacznie większe niż dotychczas regularne kształty płyt stosowanych przy wykończeniu ogrodu. Duże elementy wykonane z kamienia lub betonu nadają designowi charakter z wyższej półki, mają jeszcze dodatkową zaletę, a mianowicie pozwalają na optyczne powiększenie małych przestrzeni.

Prosty design
Przy projektowaniu nowoczesnych tarasów czy innych elementów poziomych w ogrodzie wszelkie obłości powinny zostać pominięte. Linie i kąty proste są myślą przewodnią nowoczesnego designu. Regularne kształty i geometryczne wzory sprawiają, że przestrzeń ogrodu jest czysta i przejrzysta.

ogrodowa6_101_148-45Beton w ogrodzie
Wielkim odkryciem projektantów ogrodów jest… beton. Okazuje się, że ten materiał, w powszechnym mniemaniu nudny i nieestetyczny, jest w istocie niesłychanie efektowny. Przy użyciu prostokątnych lub kwadratowych płyt betonowych można stworzyć elegancki i ciekawy podjazd, ścieżkę lub taras, które doskonale wpisują się w architekturę nowoczesnego domostwa. Beton jest jak kameleon, może przybierać różne formy, wzory i kolory. Barwiony, fakturowany beton jest obecnie bardzo popularny. Można z niego wyczarować elementy znakomicie imitujące drewno, cegły, kamień.

Zabawa w ciepło –zimno

Wspomniany już beton lub kamień można łączyć w różnych aranżacjach z innymi materiałami, w szczególności z drewnem. Drewno kojarzy się z czymś ciepłym, komfortem i przytulnością, a kamień i beton z chłodem, elegancją, trwałością. Połączenie drewna i kamienia lub betonu w obrębie tarasu dodaje mu luksusowego szyku. Wzór utworzony poprzez przeplatanie elementów drewnianych z kamiennymi czy betonowymi powinien nawiązywać do obowiązujących trendów, czyli powinien być geometryczny, przejrzysty i nowoczesny.

Koktajl faktur, wzorów i kolorów
Przy projektowaniu nawierzchni ogrodowych liczą się zarówno dobrane materiały, jak i sposób ich ułożenia. Prostokątne płyty kamienne lub betonowe układamy tak, aby między poszczególnymi elementami powstały przestrzenie. Powstałe luki można wypełnić trawą lub żwirem. Zabieg ten sprawia, że całość wygląda bardzo elegancko, pasuje do nowoczesnego, minimalistycznego ogrodu. Jeśli chodzi o kolorystykę najbardziej pożądane są wciąż barwy naturalne, takie jak grafit, szary, beż, terakota i brązy.

 

ogrodowa6_101_148-47

 

 


okladka3

Artykuł ukazał się w piśmie OGRODOWA GALERIA Design & Shopping 2/2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0
0
0
s2sdefault

Artykuły z Ogrodowej Galerii

Miejskie Inspiracje prosto z Japonii

  Japonia to raj dla miłośników sztuki krajobrazu, w której tradycja...

Styl u podstaw - trendy w nawierzchniach ogrodowych

To, co znajduje się pod naszymi stopami, kiedy spacerujemy po...

Baseny nowoczesne i bezpieczne

Człowiek od zawsze cenił sobie kontakt z wodą. Od stuleci...

Ogrody w nowej odsłonie

Metamorfozy ogrodów zawsze cieszą się dużą popularnością. Lubimy oglądać ...

California Dream

Krajobrazy jak z pocztówki, łagodny klimat, romantyczna aura i wyborne...


Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki