NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

 

 

O wiosennym nawożeniu
Wiosną nawozimy wszystkie rodzaje wieloletnich roślin ozdobnych – drzewa, krzewy pnącza, byliny.
Zazwyczaj stosujemy nawozy mineralne jako uzupełnienie nawozów organicznych – kompostu i obornika – które rozłożyliśmy jesienią poprzedniego roku. Aby uniknąć pomyłek i przedawkowania, które prawie zawsze prowadzi do zniszczenia rośliny i zasolenia gleby, zaleca się stosowanie nawozów wieloskładnikowych do poszczególnych grup roślin (róż, iglaków itp.) lub długo działających. Te ostatnie są wprawdzie drogie, ale wysiewamy je tylko raz w sezonie, właśnie wiosną, nie ma więc ryzyka przenawożenia.
Jeśli nie przeprowadziliśmy badania próbek gleby z naszego ogrodu, lepiej nie eksperymentować z wysiewaniem nawozów azotowych (saletry czy siarczanu), bo możemy spowodować więcej szkód niż korzyści.
Rozsypując nawozy mineralne, musimy  ściśle przestrzegać ilości podawanych przez producenta  na opakowaniu.


Nawozimy trawnik
Kosząc trawnik, pozbawiamy go wielu cennych składników odżywczych, zmuszamy też trawę do wysiłku wydawania nowych pędów. Dlatego im intensywniej eksploatujemy trawnik i częściej go kosimy, używając kosiarki z koszem, tym systematyczniej powinniśmy go nawozić. Każde zaniedbanie w dokarmianiu – zaniechanie nawożenia lub, co gorsza, przenawożenie – odbija się negatywnie na jego wyglądzie. Podstawowym składnikiem mineralnym wpływającym na wzrost, a tym samym wygląd trawy jest azot. Aby uniknąć strat cennych składników, które łatwo są wymywane, a także ryzyka przenawożenia, sezonową dawkę nawozu zawierającego ten pierwiastek rozkładamy na kilka części.
Koniec czerwca to pora rozsypania kolejnej, przedostatniej w sezonie dawki nawozów. Najczęściej stosuje się saletrę amonową (na 100 m ² trawnika stosujemy 5-6 kg) lub saletrzak. Tu małe ostrzeżenie: aby skutecznie zastosować jakikolwiek nawóz jednoskładnikowy, niezbędne jest wykonanie analizy gleby i obliczenie optymalnych dawek. Rozsypywanie na oko może doprowadzić do uszkodzenia trawnika. Jeśli nie chcemy ryzykować, lepiej zastosujmy (wystarczy raz w roku) bezpieczny w użyciu uniwersalny nawóz wieloskładnikowy. Możemy to zrobić nawet w czerwcu.

KUP KSIĄŻKĘ W SKLEPIE GARDENLINE.PL >>

 

0
0
0
s2sdefault

Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki