NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

 

Wbrew panującemu przekonaniu, storczyki doskonale nadają się do uprawy w mieszkaniach. Jednak spośród około 30 tysięcy gatunków tych roślin rosnących w rożnych strefach klimatycznych, do uprawy w mieszkaniu nadaje się zaledwie kilkanaście. Pochodzą one z obszarów tropikalnych, gdzie występują w chłodnych rejonach podgórskich.

Nasze przygody ze storczykami rozpoczynają się najczęściej od popularnych hybryd Phalaenopsis, Dendrobium, Paphiopedilum czy Cymbidium. Kupujemy ze względu na zachwyt nad pięknymi, egzotycznymi kwiatami, które zdobią zazwyczaj nasze okienne parapety. Storczyki wnoszą do naszego domu coś szczególnego, powiew szlachetności, egzotyki i atmosferę dalekich krajów...Storczyki były pierwszymi roślinami, które uprawiano wyłącznie dla ich urody.

Stale rosnącą popularność storczyka można wyjaśnić przede wszystkim długim okresem kwitnienia oraz łatwa pielęgnacją. Przekazy ze starożytnych Chin podają, że Konfucjusz szczególnie cenił zapach ich kwiatów. W XVIII i XIX wieku kolekcjonerzy przywozili z kolonii południowo-wschodniej Azji te piękne rośliny rozpoczynając w Europie "storczykomanię". Możni zabiegali o to, by posiadać najpiękniejsze i najnowsze okazy. Organizowano nawet specjalne ekspedycje, których celem było zaopatrywanie europejskich dworów i salonów w nowe, egzotyczne gatunki i odmiany (przez długi czas posiadanie storczyków było przywilejem ludzi zamożnych). Dopiero po wprowadzeniu centralnego ogrzewania praktycznie każdy mógł postawić na parapecie okiennym ten element egzotyki. Okazało się przy tym, że storczyki przystosowują się o wiele szybciej do warunków uprawy pokojowej niż pozostałe rośliny tropikalne, będąc jednocześnie łatwiejsze w pielęgnacji, niż nam się wydaje.

O storczykach można pisać długo i dużo. Jeżeli chcielibyście zająć się uprawą i pielęgnacją tej pięknej rośliny to warto zajrzeć do bardzo fajnej książki Joachima Erfkampa pt. Storczyki w mieszkaniu. Autor w bardzo przystępny sposób i bardzo ciekawie opowiada o storczykach oraz zasadach ich uprawy. Dzięki tej książce poznacie nie tylko egzotyczne rośliny oraz ich różnorodność kwiatów, ale również od strony praktycznej dowiecie się, które gatunki są najlepsze, które posiadają najpiękniejsze kwiaty lub są najłatwiejsze w pielęgnacji. Ta niewielka książeczka przedstawi ponadto nowości w świecie storczyków oraz niezwykłe odmiany uprawy amatorskiej.

Książkę serdecznie polecam (znajdziecie ja tutaj) oraz zachęcam do kupna storczyka! Kto wie, może pierwsza roślina będzie impulsem do utworzenia wspanialej kolekcji, nie mówiąc o rozbudzeniu fantastycznego hobby :)

P.S. :)

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się jeszcze więcej na temat storczyków, to zapraszam do zaznajomienia się z poniższymi tytułami - naprawdę warto!

0
0
0
s2sdefault

Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki