NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

cadogan_garden2Ogród może stać się dziełem sztuki, choć dla większości jest to zbyt odważna teza. Historia pokazuję nam jednak, że w pewnych jej okresach, stwierdzenie te było nader prawdziwe.

 

0
0
0
s2sdefault

Kronikarze czasu minionego nie są zgodni co do daty i okoliczności tego zdarzenia. Jedni podają, że było to w styczniu 1800 (w rocznicę urodzin), inni, że w maju 1802 roku (w dniu  imienin). Zofia po pierwszym mężu Witt, a po drugim Potocka otrzymała od męża Stanisława Szczęsnego Potockiego niecodzienny prezent.

 

0
0
0
s2sdefault

Opowiem historię o mieście, które gdyby nie wybuch II Wojny Światowej, byłoby dziś nie do poznania. Międzywojenna Warszawa była ciasno zabudowana i przeludniona. Już w 1916 r., Koło Architektów opracowało plany regulujące istniejące miasto oraz koncepcje rozwoju nowych dzielnic mieszkaniowych, które miały skupiać się wokół centrum.

 

0
0
0
s2sdefault

Niektórym z nas przechodzą ciarki po plecach na samą myśl o spacerze po cmentarzu, gdy zapadnie  zmrok. Ale jeszcze w pierwszej połowie XIX wieku nim nastąpił boom na zakładanie parków miejskich, to właśnie miejsca pochówku stanowiły przyjemne enklawy zieleni, chętnie odwiedzane przez mieszkańców miast.

 

0
0
0
s2sdefault
Pierwsze ogrody, o jakich mówią źródła historyczne, miały charakter typowo użytkowy, sadzono w nich drzewa owocowe, zioła i warzywa, podobnie jak dzisiejsze „warzywniki” miały regularny, geometryczny układ. Ogrody te stanowiły źródło pożywienia, dlatego też chronione były przed zwierzętami i wrogami za pomocą murów lub płotów. W owym czasie ogrodnicy pozostawali pod dużym wrażeniem tajemnic natury, która zadziwiała ich do tego stopnia, że niemal każde zielone miejsce było znakiem tajemniczej mocy rządzącej wszechświatem.

0
0
0
s2sdefault

Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki