NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

 Promując świeży, polski design oraz wspierając młodych artystów - informujemy, iż przez dwa dni w Lublinie - będziecie mieli okazję odwiedzić wyjątkowe targi designu – 26-27 września w Centrum Kultury na ulicy Peowiaków 12 . Tam właśnie ruszają targi designu WZORY.

wzory lublin plakat net

Centrum Kultury na dwa dni stanie się rezydencją młodego polskiego wzornictwa.

WZORY to targi młodych projektantów. Młodzi artyści będą mieli  możliwość pokazania i sprzedaży swoich prac, a także wyeksponowania ich w niebanalnych przestrzeniach.

WZORY to przede wszystkim edukacja - pokazujemy, czym jest design z praktycznej strony. Zmieniamy jego wizerunek jako zjawiska drogiego i niedostępnego. 

Pomagamy młodym artystom popularyzując walory sztuki użytkowej. 

WZORY służą spotkaniu - mają zniwelować dystans zbudowany na podstawie mitu o ekskluzywności designu, oraz pokazać szerokie spektrum najbardziej wartościowych, świeżych zjawisk w polskim wzornictwie.

WZORY są dla wszystkich. Pragniemy, aby nasze wydarzenia angażowały jak najszersze społeczne kręgi.  

WZORY są wydarzeniem darmowym.

Program wydarzenia:

Chalk & Chic  - warsztat odnawiania starych mebli (sobota, godz.: 11:00- 14:00, Sala Czarna) - warsztat dla dorosłych.

Chalk & Chic powstało z miłości do pięknych wnętrz i przedmiotów, potrzeby tworzenia oraz z chęci dzielenia się tym wszystkim z innymi. Prowadząca Joanna Ambroszczyk jest historykiem sztuki, a z zamiłowania dekoratorem wnętrz. 

Przy użyciu farb Chalk Paintᵀᴹ decorative paint by Annie Sloan chętni będą mogli poznać i wypróbować najpopularniejsze techniki stylizacji i przekonać się, jak łatwo i szybko można zmienić brzydki mebel w coś  bardzo pięknego!

Lubelska Szkoła Fotografii  - warsztaty fotograficzne (sobota, godz.: 14:00-17:00, Sala Czarna) - warsztat dla dorosłych.

Lubelska Szkoła Fotografii zaprasza na spotkanie z fotografią produktową. Podczas krótkich warsztatów prowadzacy warsztaty pokażą w jaki sposób, trzymając się podstawowych zasad techniki i kompozycji, uzyskać dobre kadry oraz podkreślić atrakcyjność produktów. Jeśli weźmiecie ze sobą swoje zdjęcia, możecie liczyć na indywidualne wskazówki i porady naszych wykładowców.

Szumne Beboki - szycie małych stworków z dziećmi (sobota, godz.: 11:00- 14:00, Sala Prób nr  4) - warsztat dla dzieci od lat 6.

Szumne Beboki razem z najmłodszymi stworzą zabawki z filcu (buzie, serca, strzały): wykroją, zszyją, wypełnią antyalergicznym materiałem i przyozdobią. Uczestnicy warsztatów z dumą i uśmiechem będą mogli zabierać swojego Beboka do domu.

Mała Akademia Designu - "Zaprojektuj z dzieckiem pokój" - warsztat dla dzieci i dorosłych (sobota, godz. 11:00-14:00, korytarz, I piętro)

Warsztaty będą podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej uczestnicy dowiedzą się, czym jest design dla dzieci. Zobaczą, jak można projektować wnętrza, jakie elementy należy brać pod uwagę i co w takim wnętrzu może się znaleźć. W części praktycznej dzieci wraz z rodzicami zaprojektują swój wymarzony pokój, tworząc makiety. Taka kooperacja pomoże we wspólnym spełnianiu marzeń o doskonałej domowej przestrzeni. Warsztaty prowadzą: Paulina Zarębska-Denysiuk i Anna Wojewódka.

MAD to nieformalna grupa skupiająca się na trzech aspektach: mieście w którym żyją, architekturze i designie. Prowadzą warsztaty dla dorosłych i dzieci realnie wpływając na otoczenie i zwiększając poczucie  estetycznej współodpowiedzialności społecznej mieszkańców miasta.

Warsztat sponsorowany przez Komnador Lublin SA.

Fundacja Dwa Ognie (sobota, godz.: 14:00-17:00, Sala Prób nr 4) - warsztat dla dzieci od lat 3

Warsztat kreatywny ‘’20 pomysłów na zabawę z pudełkiem” to interaktywne zajęcia dla dzieci i ich rodziców, łączące ćwiczenia plastyczne z zabawą. Głównym celem warsztatów jest  stworzenie przyjaznej przestrzeni do kreatywnego spędzenia czasu  ze swoim dzieckiem i zacieśniania więzi rodzinnych. Dając ponieść się wyobraźni, wspólnie z dziećmi będziemy szukać nowych wzorów i użyteczności dla zwykłych pudełek, które potem każdy będzie mógł zabrać ze sobą do domu.

Monika Mincewicz illustration - przestrzenne ilustracje (sobota, godz.: 11:00-14:00, Sala Prób nr 4) - warsztat dla dzieci i dorosłych. 

Monika Mincewicz zajmuje się ilustracją, grafiką i fotografią artystyczną. W czasie jej warsztatu będzie można wykonać trójwymiarową ilustrację miasta lub pejzażu z tekturki do fragmentu tekstu. Następnie prace zostaną sfotografowane lustrzanką i uwiecznione w postaci gotowej ilustracji.  Warsztat będzie się składał z następujących części: rozplanowanie ilustracji, szkic, wycinanie i przyklejenie kolejnych elementów, sfotografowanie całości.

Piękne Panie - warsztaty eco-designu "maKULaTURA - czyli papier zniesie wszystko" (niedziela godz.: 11:00-14:00, Sala  Prób nr 4) - warsztat dla dzieci i dorosłych. 

Warsztaty twórczego wykorzystania papieru i pokrewnych surowców ekologicznych używanych każdego dnia w domu, biurze, szkole. Warsztat będzie wariacją na temat odkrywania nowych, zaskakujących możliwości papieru i próbą poszukania innych sposobów powtórnego wykorzystania makulatury. Poznamy proces powstawania surowca i związane z tym procesy ekologiczne, odkryjemy tajemnice papierowego świata, a potem sami zaprojektujemy i wykonamy papierowe dekoracje do domu.

Pracownia Igły 4 słonie i Suzie Q - warsztaty szycia i tradycyjnego ozdabiania tkanin przez stemplowanie (niedziela, godz.: 14:00-17:00,  Sala  Prób nr 4) - dla dzieci i dorosłych.

Pracownia będzie przenosić  ludowe wzory na materiał, który można później przemienić w torbę, sukienkę, poduszkę lub inny użytkowy drobiazg, a potem ozdobić go stemplami. 

Fundacja Form i Kształtów Izy  Rutkowskiej - Pluszowy Pałac Kultury –  stanie na wirydażu przez czas trwania wydarzenia.

Szczypta Warszawy w Lublinie w wersji z przymrużeniem oka.

Pluszowy pałac do zabawy dla dzieci pozwoli się przytulić, ale też będzie można po nim poskakać!

Wykłady i prezentacje:

Mała Akademia Designu  (niedziela, godz.: 13.00-14.00, Sala Czarna)

Podczas prezentacji członkowie MAD opowiedzą o swojej projektach, zrealizowanych we współpracy z m.in: Warsztatami Kultury, Centrum Kultury, Klasztorem oo. Dominikanów, Muzeum Lubelskim w Lublinie, Galą czy Lubelskim Instytutem Designu.

Lubelski Instytut Designu (LID) (niedziela, godz.: 17.30 – 19.00, Sala Kinowa)

Debata: „Design odpowiedzialny społecznie” moderują: dr Joanna Hołda – dyrektor Lubelskiego Instytut Designu, Piotr Skrzypczak – Stwoarszyszenie Homo Faber  udział biorą: Katarzyna Cebulak – projektantka (Mudo Design), Anna Wojewódka – architektka, urbanistka, Paweł "Breshke" Czyżewski – projektant

Podczas debaty będziemy się starali odpowiedzieć na pytanie, jak etyka i odpowiedzialność za innych ludzi, przestrzeń i środowisko naturalne wpływa na proces projektowania i decyzje podejmowane przez projektanta. Proces projektowania i jego finalny efekt należy odbierać w szerokim kontekście - społecznym, ekonomicznym, estetycznym. Konsekwencja pracy projektowej to jej wpływ na innych ludzi, środowisko naturalne, przestrzeń itd. Są to kwestie istotne zarówno przy projektowaniu budynków i miast (odpowiedzialność za przestrzeń), ale też w przemyśle odzieżowym (prawa człowieka, wpływ na środowisko naturalne, etc).

Słoma z Dąbrówki i Nicole Grospierre Słomińska -  Rodzinny Dom Kultury Pokoju  i Efektywne Mikroorganizmy (sobota, godz.: 15:00-16:30, Sala Kinowa) 

Słoma opowie o akcji społecznego finansowania i rzetelnym budownictwie naturalnym. W Dąbrówce buduje Rodzinny Dom Kultury Pokoju który powstaje dzięki społecznym metodom finansowania i jest tworzony przy użyciu jak najbardziej naturalnych i rzetelnych metod. Słoma opowie o technologiach i sposobach finansowania i realizacji tego projektu.

 Nicole Grospierre Słomińska przedstawi Efektywne Mikroorganizmy – jest to precyzyjna kompozycja osiemdziesięciu mikroorganizmów , opracowanej przez Japońskiego profesora. Pana Teruo Higa. Ten biologiczny roztwór ma szczególne właściwości. Wspiera wszystkie procesy życiowe.Razem  to Rodzina Słomińskich, ... niektórzy mówią: " Słomów ". Nicole , Słoma i ich dorosłe dzieci . 

Ona - Nicole, francuska mieszkająca w Polsce ponad 30 lat . Wieloletnia działaczka ruchu "Ekowiosek " – Global Ecovillage Network, wydawca biuletynu "Pozytywne Wiadomości" Stowarzyszenia Dla Ziemi, bohaterka jednego z numerów dodatku do GW " Wysokie Obcasy " pt: " Ciocia Nicole ratuje Świat od zagłady "....., od 4 lat propaguje i sprzedaje produkty EM. 

On -Słoma, prekursor wytwarzania bębnów i grania na nich w Polsce. Muzyk, konstruktor, projektant nietypowych obiektów architektonicznych, znawca ekologicznych technologii budowlanych. Ich Firma FALAEM ,jest ulokowana w pięknej podlubelskiej wsi Dąbrówka. Tu muzyka i ekologia, są częścią tej samej KULTURY.  A biznes i ratowanie Świata płyną w tej samej łódce !  Marketing polega na byciu szczerym i uczciwym. 

Fundacja I2 panel dyskusyjny o możliwościach dotacji unijnych (sobota, godz.: 13:00-15:00, Sala Kinowa). Dyskusję poprowadzą Przemysław Czerwiński - prezes zarządu Fundacji  I2 oraz Aneta Rozwadowska-Jachacz - ekspert Fundacji  I2

Program panelu:

- ogólne informacje o perspektywie finansowej 2014-2020,

- możliwości pozyskania dotacji na otworzenie i rozwój działalności gospodarczej/firmy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego,

- możliwości pozyskania dotacji na otworzenie i rozwój działalności gospodarczej/firmy z krajowych programów operacyjnych,

- dotacje na innowacje,

- nowa perspektywa finansowa 2014-2020,

- dyskusja.

Jakub Fraszka - „Twój Dom Pasywny” (sobota, godz.: 17:00-18:00, Sala Kinowa) 

Jakub Fraszka opowie o tym, czym jest dom pasywny, pokaże budowę prywatnego domu pasywnego w Nałęczowie oraz przedstawi sposoby promowania budownictwa pasywnego w Polsce. Odpowie na pytania dotyczące wartości ekologicznej i energooszczędnej takich domów.

Wystawy :

(przez dwa dni trwania WZORÓW)

Wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie (korytarz, II piętro)

Na wystawie zaprezentowany zostanie wybór ostatnio powstałych prac z pracowni meblarstwa, plecionkarstwa, projektowania oraz projektowania zabawek z drewna. Oprócz eksponatów, integralną część ekspozycji stanowić będą przykłady dokumentacji projektowych, w których ukazany jest sam proces powstawania tych prac, widoczne są obszary twórczych penetracji oraz techniki, metody i warsztat pracy młodych projektantów. 

Wystawa prac uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie (korytarz, II piętro) 

Wystawa prac dyplomowych ze specjalności: snycerstwo, tkanina artystyczna, reklama wizualna.

Wystawa prac studentów wydziału artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej,(korytarz II piętro)

Wystawa Lublin Lithography  (sobota-niedziela, godz.:10:00 - 20:00, Sala Mała)

Wystawa jest zbiorem około dwudziestu grafik wykonanych w technice litografii. Stara się odpowiedzieć na pytanie, czy grafika, litografia i inne techniki manualne mają jeszcze jakikolwiek sens w erze komputerów i druku cyfrowego. Efektem poszukiwań jest zestaw grafik powstałych w pięciu pracowniach: w Lublinie, Gdańsku, Łodzi, Katowicach oraz Poznaniu.

Sobotnie afterparty: dePresja, DJ Ya-Neck (sobota,  godz.: 21:00-02:00, podziemia Centrum Kultury)

Dźwiękowa wyprawa do różnych zakątków świata: najciekawsze zakamarki Europy, Afryki, peryferia i nasz rodzimy ogródek. Muzyka do tańca, a jakże.

Ya-Neck od 1999 roku regularnie grywa na imprezach w  Polsce i zagranicą. Od kilku lat szczególne miejsce w jego setach zajmuje szeroko pojęta muzyka bałkańska.

Patronat honorowy

Prezydent miasta Lublin
Krzysztof Żuk

Współorganizator

Centrum Kultury

Sponsorzy:

Cydr Lubelski

Komandor Lublin SA

 

kontakt z organizatorem:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

0
0
0
s2sdefault

Przestrzeń miejska

KONKURS PROJEKTOWY na koncepcję Parku w Jankowicach

uwaga : Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w...

Projekt inżynierski Placu imienia Wojska Polskiego - Bielsko-Biała

Przedstawiamy projekt placu, który jest miejscem szczególnie skomplikowanym z punktu...

Seminarium KIEŁKOWANIE DLA PRZYSZŁOŚCI - Konstancin-Jeziorna, 21 października 2015 r.

Zapraszamy na seminarium: “KIEŁKOWANIE DLA PRZYSZŁOŚCI. Ogrody edukacyjne i inne...

Konkurs projektowy w Kołczygłowach- idealny dla studentów architektury krajobrazu!

Przedstawiamy kolejny konkurs projektowy - idealny dla  studentów architektury krajobrazu! Udostępnij koniecznie...

mały biały domek z zielonym dachem -dla naszego psa

4 października obchodzimy  Światowy Dzień Dobroci Dla Zwierząt, wierzymy, że...

styl Molly Wood z Los Angeles

Firma Molly Wood Garden Design została utworzona w 1995 roku...

Praca inżynierska przestawiona za pomocą filmu?

Kiedyś za pomocą rzutów, rysunków i wizualizacji, czy nawet wypieszczonej...

Konkurs projektowy dla studentów i nie tylko- Czarna Białostocka

Konkurs projektowy dla studentów architektury krajobrazu!. Koniecznie poinformuj znajomych studentów...

Największy zielony dach świata, dolina krzemowa i 3 miliardy dolarów

 Największy zielony dach świata, dolina krzemowa i 3 miliardy dolarów...

już 26 września WZORY W LUBLINIE w Centrum Kultury

Promując świeży, polski design oraz wspierając młodych artystów - informujemy...

Polska projektantka i konkurs Unique Youngstar 2015

Przedstawiamy jedyną Polkę, laureatkę konkursu  unique youngstar 2015 - w...

lampy ogrodowe, które grają muzykę ze smartfona?

Ponieważ sezon na garden party jeszcze trwa - prezentujemy Wam...

Ogrodowy Most w Londynie - fantastyczna idea musi być wspierana..

Prawie milion naszych rodaków mieszka w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo bardzo...

Picknick Deluxe po Persku - z FATBOY-em

Nie mogliśmy się powstrzymać :) słońce zagląda przez okna , na...

Konkurs Projektowy - POZNAŃ CENTRUM OD NOWA

tylko do 28 września 2015 możesz złożyć zgłosznie na konkurs...

XXII konferencja naukowa w zakresie sztuki ogrodowej 28-29 października 2015

Zapraszamy gorąco do wzięcia udziału w XXII konferencji naukowej w...

Belgijski grill dla miłośników płyty indukcyjnej

Jeśli kochasz płytę indukcyjną i taki absolutnie ma być Twój...

Ogród u podnóża Beskidów

Zapraszamy do ogrodu, gdzie prostokreślna geometria przeplata się tu z...

Konkurs : koncepcja urbanistyczno - architektoniczna Sosnowiec.

Kochani kolejny konkurs na koncepcje - tym razem w Sosnowcu...

Niesamowite meble z lawy wulkanicznej

Najciekawsze jest w tym wszystkim to, że do produkcji mebli...

Jak dostosować trawnik do robota koszącego?

Zakładanie trawnika przyjaznego robotowi koszącemu nie jest trudne, dostosowanie istniejących...

Projektantów dobrej woli jest więcej...

Kochani czas dać coś od siebie. Poszukujemy projektanta lub pracowni...

Park Rozwoju i Ogrodownia

Otwiera się Park Rozwoju - otoczenie wykonała Ogrodownia

żywa architektura, rzemiosło & design

Unikatowa mieszanka sztuki ogrodniczej, rzemiosła, desingu oraz architektury - to...

Złoty Medalista - Gardenia 2015!

Ambrogio Robot Złotym Medalistą targów GARDENIA 2015 !

Zieleń dla miast- miasta dla zieleni

 Już 26 lutego!- spotkanie branżowe dla architektów krajobrazu na Targach Gardenia...

funkcja, styl i piękno - zadaszone

Gdy zimno i nieprzyjemnie - czas schować się do ogrodu...

proste jest piękne

Proste jest piękne, na dodatek organiczne i przyjazne środowisku...

Place zabaw nie tylko dla dzieci

prosto z fińskiej Laponii miejsca zabaw dla wszytskich pokoleń.

Labirynt i wieża widokowa zapraszają

Nowe ogrody w Dobrzycy zapraszają: OGRODY HORTULUS SPECTABILIS

Telewizor na tarasie czy w ogrodzie zimowym?

Zupełnie nowy pomysł na telewizor w ogrodzie zimowym czy na...

rowerowy zawrót głowy

Wiosną świat budzi się do życia, rozkwita i zaprasza nas...

ROBOFARMA - OBOWIĄZEK KOSZENIA ZAMIENIAMY W PRZYJEMNOŚĆ ODPOWCZYANIA

Jeśli masz już dość koszenia co tydzień, myślenia o tym...

Dzikie obrazy, czyli modna zieleń w pionie

Pionowe kompozycje roślinne wtargnęły na salony. W prasie, w mediach...

Jaśkowa Dolina

Jaśkowa Dolina postawiła na kostki brukowe Libet

Tworzyć coś dobrego, tworzyć design

          Design jako pojęcie, ale też jako dziedzina, jako trend, czy...

ZIELONY DOM czyli o architekturze inaczej

Powoli dobiega końca realizacja pierwszej części projektu „ZIELONY DOM czyli...

Meble Astrini Design w Dubaju

Koniec października dla świata designu stał pod znakiem podróży do...

KONKURS po mistrzowsku!

uwaga, uwaga! ogłaszamy szybki konkurs gdzie nagrodą będą wejściówki (– dwie...

Mistrzowskie Ogrody - Konferencja już 22 listopada

zapraszamy do udziału w kolejnej konferencji SAK "Współczesna architektura krajobrazu...

Chińska Rewolucja - inspiracją krajobrazu

Projektanci zdobyli  nagrodę The Hong Kong Institute of Landscape Architects, Silver Award 2012.

Billie Holiday Park - radość ma niebieski kolor

Billie Holiday Park położony jest w Loosduinen, spokojnej okolicy na...

Pattaya i jej sanktuarium

Tym razem zapraszamy do Tajlandi, wspominając wakacje oddajemy się przejrzystej...

Astrini Design i Polscy projektanci zdobywają świat

Astrini Design jest młodą marką, która powstała, by tworzyć rzeczy...

Odbudowa Rzymskiego Forum Empúries

Plac, atrium, bazylika i inne miejsca religijne oraz ogrody były...

Trzy kawałki pomarańczy na pasiastym obrusie

Takie skojarzenie budzi bardzo oszczędny w swym wyrazie – po...

Fontanna Carmen - hołdem dla barcelońskiej tancerki

Przedstawiamy dziś projekt remontu, który pochłonął ponad 200 tysięcy euro...

Szaleństwo na pustyni - 30 milionów i 50 ha …

W dawnej kopalni piasku na terenie o 50 hektarach powierzchni...

New York Penthous z wielopoziomowym ogrodem na dachu- na sprzedaż!

New York Penthous z wielopoziomowym ogrodem na dachu- na sprzedaż! Lato...

Niesamowity miejski wypoczynek dla artystów i entuzjastów samochodów- The…

Wyjątkowy i zabawny design. Detal zaprojektowany znakomicie. Funkcjonalny, prosty i...

Peace Pavilion na London Festival of Architecture

Podczas London Festival of Architecture  ArchiTriumph przedstawił projekt pawilonu w...

Garden Bridge nad Tamizą

Thomas Heatherwick, ten sam, który zaprojektował znicz olimpijski na Igrzyska...

Najmniejszy dom na świecie

Powiada się, że „wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. W...

Gigant prosto z Chin

O rozmachu chińskiej architektury mogliśmy się przekonać nie raz, czytając...

Reprogramming The City cz.2

Podczas wystawy Reprogramming The City w metropoliach całego świata zaprezentowanych...

Reprogramming The City:8 kreatywnych projektów recyklingu infrastruktury miejskiej cz.1

Podczas zorganizowanej pod koniec czerwca wystawy Reprogramming The City w...

Recykling infrastruktury miejskiej. Wystawa Reprogramming The City

Wyobraź sobie, że budka telefoniczna obok której przechodzisz codziennie jednocześnie...

Kompleks ekologiczny Grand Cancun

Richard Moreta Castillo, dzięki swojej wizji łączącej modernizm z ekologią...

Podziemne ogrody w Riyadh

Riyadh – największe miasto w Arabii Saudyjskiej jest domem dla...

Ekologiczne osiedle w centrum Dubaju

Dubaj nie raz już nas zaskakiwał jeżeli chodzi o architekturę...

Największa farma miejska na świecie

Chicago znane jest w Ameryce z tego, że na swym...

Biblioteka pod chmurką

W Magdeburgu w Niemczech, powstał niecodzienny projekt. Pracownia architektoniczna Karo...

Rewolucyjny system oświetlenia dla miejskich farm

Wertykalne farmy wewnątrz pomieszczeń zdają się coraz bardziej „opanowywać” światowe...

Roślinność pomocna w pracy

Statystyki mówią same za siebie – roślinność sprzyja jakości pracy...

Drzewo integralną częścią japońskiego domu

O tym, że dla Japończyków przyroda odgrywa spore znaczenie nie...

Miejskie kawiarnie dla rowerzystów

Tegoroczna wiosna sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Oprócz pikników, pływania czy też...

Książki prosto z drzewa

Dziś w dobie wysoko rozwiniętej technologii ciężko znaleźć czas na...

Uroki Parc Güell

Połączenie piękna przyrody i różnorodności obiektów architektonicznych – tak w...

Wieża zasilana energią wiatrową

Ostatnio wiele piszemy na temat chińskich projektów dotyczących przestrzeni miejskiej...

Ogród za szklaną fasadą

Ogrody japońskie nierzadko budzą prawdziwy zachwyt. Ogród opisywany w tym...

Dania stawia na recykling

Architekci od kilku lat starają się kłaść duży nacisk na...

Chiński gigant nadciąga!

Ostatnio omawiając pewien wieżowiec w Mumbaju, wspominaliśmy o Burj Khalifa...

Metamorfoza 100-letniego domu z ogrodem

Metamorfozy bywają bardzo ciekawe – zwłaszcza gdy dotyczą rzeczy, która...

Solary w kształcie drzew

Wykorzystanie alternatywnych źródeł energii zdaje się być już standardem w...

Tropikalny las wewnątrz centrum handlowego

Ciężko jest analizować trendy w architekturze miejskiej. Jednak w ciągu...

Ekologiczny drapacz chmur

Burj Khalifa to wieżowiec, który znany jest większości osób zainteresowanych...

Zielone tarasy Istambułu

W poszukiwaniu kolejnych ekologicznych budowli udajemy się tym razem do...

Metamorfoza dzielnicy przemysłowej miasta Caen

Stare, zaniedbane obszary przemysłowe w miastach nie muszą straszyć swym...

Nowoczesne centrum miasta w Bari

Metamorfozy zawsze budzą ciekawość widza. To co nowe zazwyczaj bywa...

Zielony hotel Singapuru

Powracamy do tematyki ogrodów wertykalnych, tym razem za sprawą Park...

Wertykalny ogród na zamówienie

Zielone ściany znowu atakują. Trzeba przyznać, że przez ostatnie lata...

Sposób na tani i ekologiczny dom w Wietnamie

Nie tak dawno mieliśmy okazję pisać o wietnamskim pawilonie, który...

Zielona ściana Barcelony

Zielone ściany znów atakują! Tym razem przenosimy się do słonecznej...

Ogród wokół starego drzewa

„Ring Around a Tree”, to najnowsza propozycja autorstwa Yui i...

Pawilon symbolem kultury Wietnamu

Wietnam to państwo będące jednym ze światowych liderów, jeżeli chodzi...

Sztuka miejska Felipe Carrelli'ego

Sztuka nie jedno ma imię – tak można podsumować prace...

Fasada w kolorach tęczy

W 2010 w Hamburgu odbył się konkurs na najlepszy projekt...

Basen na świeżym powietrzu

Znana szwajcarska firma architektoniczna Herzog & de Meuron podjęła się...

Od stodoły do luksusowej rezydencji

Jedną z najwspanialszych rzeczy w zawodzie architekta jest fakt, że...

Dom z ogrodem na dachu

Usytuowana w środku holenderskiego lasu nieopodal Utrecht, Villa L jest...

Most, który połączy dwie dzielnice

W poszukiwaniu ciekawych projektów, udamy się dziś do Ameryki Południowej...

Ogród ziołowy w domu

Stare azjatyckie przysłowie mówi, że uprawa roślin jest niczym wychowywanie...

Pomysł na roślinną fasadę

Ekologiczne budownictwo zdaje się z roku na rok coraz bardziej...

Facebook na zielono

Zapewne każdy kto choć trochę interesuje się tematyką internetu, zna...

Niewidzialne domki na drzewie w samym centrum Londynu

Choć technika od wielu lat stale idzie znacząco do przodu...

Ekologiczne osiedle ratunkiem dla zniszczonego krajobrazu

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, które biura projektowe należą do światowej czołówki...

Tropikalny raj na dachu rezydencji

Pomysłów na oryginalne zagospodarowanie dachu było wiele. Wystarczy wspomnieć o...

Najwyższy budynek w Chinach

Powracamy do tematyki Chin, bowiem ostatnio w tym kraju dzieję...

Roślinne rzeźby Azumy Makoto

O tym, że natura idzie w parze ze sztuką mogliśmy...

Park, który zapobiegnie powodzi

Problem powodzi z roku na rok staje się coraz bardziej...

Ekologia prosto z Chin

Znów powracamy do tematyki chińskich projektów przestrzeni miejskiej – jest...

Podniebny park w Chinach

Futurystyczne budowle zdały się na stałe wpisać w krajobraz Chin...

Plac przed Kościołem Farnym w Białymstoku. Projekt waloryzacji przestrzeni…

W niniejszej pracy podjęta została próba redefinicji placu przed Kościołem...

Drzewa ozdobą japońskiego salonu piękności

O tym, że natura jest idealnym dopełnieniem pięknego wnętrza mogliśmy...

Wertykalna farma prosto z Chin

Projekty miejskich farm zdają się być tworzone na coraz to...

Zielone serce miasta, czyli parki miejskie jako ekologiczna atrakcja…

Życie w dużym mieście wcale nie pozbawia nas możliwości obcowania...

Amerykańskie budownictwo stawia na roślinność

O tym, że Nowy Jork posiada wiele ciekawych miejsc, nie...

Ogrody pozwolą zaoszczędzić zużycie wody w Australii

Melbourne Water to jedna z największych firm w Australii, zajmujących...

Nestle promuje rozmowę pomiędzy mieszkańcami Amsterdamu

Znana firma niemiecka Nestlé postanowiła sfinansować akcję, mającą na celu...

Hotel inspirowany klockami LEGO

Klocki LEGO zdały się doszczętnie zawojować świat architektury. Z roku...

Wodne miasto w Dolinie Nilu

W czasach starożytnych, Nil pełnił bardzo ważną funkcję w gospodarce...

Dom bez początku i końca

Holenderskie biuro projektowe Universe Architecture, założone przez Janjaapa Ruijssenaars'a zamierza...

Zielone wieże Rio de Janeiro

Organizacja imprez sportowych na skale światową to doskonały powód do...

(Park)ing Day 2012

(Park)ing Day to projekt szczególny. Jego celem jest zagospodarowanie miejsc...

Roślinność pomoże zredukować hałas w miastach

Zgiełk w wielkim mieście nie jest niczym nadzwyczajnym. Architekci od...

Ekologiczny wieżowiec Singapuru

Niedawno wspominaliśmy o planowanym ukończeniu projektu wertykalnego lasu we włoskim...

Lodowe dzieła sztuki prosto z Chin

Zima zagościła w naszym kraju na dobre. Za oknem rozciąga...

W poszukiwaniu potwora z Loch Ness

Szkocja to kraj, który kojarzy się najczęściej z kiltem, dudami...

Mieszkanie pelne zieleni!

Singapur lubi nas zaskakiwać. Pokazał to nie raz, a i...

Podniebne podróże przyszłością transportu miejskiego?

Autobusy, tramwaje, metro czy promy – to standardowe środki komunikacji...

Chodnik niczym trampolina

Grupa artystów o nazwie Raum postanowiła stworzyć projekt, który na...

Zielony kompleks w Bratysławie

Koncepcja słowackiego biura architektonicznego Nice Architects zdobyła pierwsze miejsce na...

Wertykalny las Mediolanu jeszcze w tym roku!

W październiku 2011 roku mieliśmy okazję zapowiedzieć pierwszy na świecie...

Drzewo integralną częścią rezydencji

Roślinność jest doskonałym uzupełnieniem wnętrza naszego domu. Rośliny doniczkowe czy...

Muzeum Jacka Lenora Larsena

Kiedy sztuka łączy się z przyrodą, często otrzymujemy coś wspaniałego...

Znaczenie miejskich farm

Uprawianie roli na terenach miejskich zdaje się być coraz bardziej...

Rotterdam miastem przyszłości?

W odpowiedzi na postępujące zmiany klimatu i podnoszenie się poziomu...

Na ratunek choinkom

Los świątecznych drzewek po 26 grudnia często bywa przesądzony. Wcześniej...

Ekologiczna szkoła w Ekwadorze

Poziom edukacji w krajach Ameryki Południowej nie należy do wysokich...

Zielony dach pomocny w naucę

Zielone dachy zaczynają nam „wyrastać” jak grzyby po deszczu. Kiedyś...

Parklet - odrobina zieleni w naszym mieście

Parklet to angielska nazwa małych parków miejskich, mających służyć jako...

Nadmorska rezydencja ze szczyptą ekologii

Stylowo i ekologicznie – te połączenie niemal każdy z nas...

Wielofunkcyjne biuro dla Twojego ogrodu

Jak stworzyć składzik na narzędzia, a jednocześnie cieszyć się z...

Nauka w otoczeniu natury

Naukowcy udowodnili już kilka lat temu, że nauka w otoczeniu...

Zielony most Nowego Jorku

O zaletach roślinności można mówić bez końca. Rośliny dodają uroku...

Plac zabaw zbudowany z materiałów pochodzących z recyklingu

Jak zacieśnić więź między sąsiadami, a przy okazji wykorzystać możliwości...

Opływowy wieżowiec w Kanadzie

Na przykładzie kilku ostatnich miesięcy mieliśmy okazję przekonać się, że...

Ekologiczny dom nad jeziorem

Zazwyczaj mianem „domu na wodzie” określa się jachty. Są jednak...

Roślinność w miejscu pracy

Rośliny są wspaniałym akcentem dekoracyjnym – jest to prawidłowość znana...

Nietypowy plac zabaw w Indianapolis

Jak stworzyć stoisko informacje, a jednocześnie plac zabaw dla dzieci?...

Pawilon stworzony w zgodzie ze zrównoważoną architekturą

Projektowanie pawilonów często jest doskonałą okazją do tego, by ukazać...

Wertykalne farmy - przyszłość uprawy roślin?

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie wyobrażał sobie tego, że...

Festiwal kwiatów w mieście van Gogha

Historia Niderlandów nierozłącznie wiąże się z kwiatami. Od wielu setek...

Budynek, który odmieni oblicze ekologii

Na świecie istnieje wiele organizacji, zajmujących się problemami zanieczyszczenia środowiska...

W zgodzie z koreańską filozofią

Budynki opery już niejednokrotnie udowodniły, że ich architektura może być...

Instalacja świetlna z płyt CD

{datsopic id= align=}Wykorzystanie płyt CD przy tworzeniu dekoracji nie jest...

Podniebne miasto Dżakarty

Współpraca niesie ze sobą wiele korzyści. Dotychczasowe projekty prezentowane na...

Jest takie miejsce gdzie żyją smoki

Gigantyczne jaszczurki, owady, słonie, lwy, a nawet smoki. Te i...

Ekologiczny duet Singapuru

Patrząc na ostatnie projekty można odnieść wrażenie, że Singapur stał...

Z widokiem na Alpy

Jeżeli kiedyś pragnąłeś zobaczyć świat z perspektywy ptaka i móc...

Ekologia po francusku

La Ferme Musicale to nowa koncepcja na stworzenie edukacyjnego kompleksu...

Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie

W październiku tego roku w Krakowie został otwarty nowy projekt...

Ogród wertykalny Lizbony

Zielone ściany widzieliśmy już nie raz. Ogrody wertykalne stały się...

Pawilon symbolem singapurskiego Archifest

Specjalnie na potrzeby tegorocznego festiwalu Archifest, który odbył się w...

Plac zabaw to już nie tylko huśtawki, domki, zjeżdżalnie…

Z godziny na godzinę, z dnia na dzień, z miesiąca...

Dzieło Cesara Manrique

Jednym z głównych założeń projektowania, jest wkomponowanie danego elementu w...

Dom o wielu kształtach

Domy, których kształt możemy w dowolny sposób modyfikować, wydają się...

Muzeum rzeźb w Hakone

Kontynuujemy naszą podróż po Japonii. Tym razem wybierzemy się do...

Ekologiczne reklamy Stephana Glassmana

Przechadzając się po mieście nie sposób nie zauważyć wszechobecnych bilbordów...

Nowoczesna architektura sakralna w Miami

Projektowanie miejsc sakralnych jest zawsze dużym wyzwaniem dla każdego architekta...

Malezja stawia na ekologię

Problem zanieczyszczenie środowiska staję się coraz bardziej widoczny. Masowa silna...

Dyniowa wioska w Dallas

Halloween już dziś. Dzień ten od wielu lat najbardziej kojarzy...

Ekologiczne miasto

Wiele osób może postrzegać Chiny jako zatłoczony, zanieczyszczony kraj. Istotnie...

Andaluzyjskie patio

Moda na zielone dziedzińce budynków, zwane patiami, dotarła do hiszpańskiej...

Pawilony pełne tradycji

Obrzęd picia herbaty jest bardzo popularną formą aktywności kulturowa w...

Ogród wertykalny przy zabytkowym hotelu

Rozszerzenie istniejącej konstrukcji o nowy budynek może czasem sprawiać nie...

Zabytkowy park miejski Meksyku

Nie raz już mieliśmy okazję się przekonać, że Meksyk to...

Ogrody sztuki w Los Angeles – Centrum Getty'ego

Na wzgórzach Los Angeles, na 44 ha terenu znajduje się...

Singapur po raz kolejny najlepszy

Singapur po raz kolejny święci triumfy na międzynarodowej scenie architektury...

Salon pod gołym niebem Rotterdamu

Projektując elementy przestrzeni miejskiej, często należy zwrócić uwagę na to...

Ekologiczna alternatywa dla Chin

Chiny już od wielu lat borykają się z problemem związanym...

Rekordowa zielona ściana

Tematyka zielonych ścian znów powraca, a to za sprawą pracy...

Stwórz swoje własne miasto!

OOIIO Architecture planuje stworzyć projekt niezwykły – miasto, którego każdy...

Park rzeźb w Saint Louis

Citygarden jest nowoczesnym ogrodem rzeźb, który powstał w centrum St...

Architektura inspirowana dziecięcymi zabawkami

Choć większość z nas pewnie ma już dawno okres dzieciństwa...

Ekologiczne osiedle na obrzeżach Stuttgartu

Arkadien Winnenden było niegdyś terenem, na którym znajdowały się zakłady...

Pawilon jednym z symboli Londynu

Kilka dni temu podczas trwania London Design Festival, został zaprezentowany...

Dom pełen ekologicznych rozwiązań

Podczas tegorocznego Madrid Decathlon Solar zostało zaprezentowane wiele ciekawych projektów...

Nowe oblicze World Trade Center

W dniu wczorajszym obchodziliśmy 11 rocznicę zamachu terrorystycznego na wieże...

Gumowy granulat – materiał do zadań specjalnych

Znany od lat gumowy granulat z którego zrobiony jest popularny...

Wille na dachu centrum handlowego

Podczas gdy architekci z całego świata (a w głównej mierze...

Ekologiczna reklama w miastach

Być może już niedługo architekci krajobrazu i projektanci zieleni będą...

„Solar City Tower” Rio de Janeiro 2016

Jeszcze nie ochłonęliśmy po tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich, które miały miejsce...

Eksperymentalna architektura B + U

Ich misją jest jeden wielki eksperyment z architekturą, urbanistyką, przestrzenią...

(Park)ing Day 2012 już 21 września!

(Park)ing Day to coroczna, ogólnoświatowa impreza, podczas której artyści, designerzy...

Najpiękniejsze posiadłości na sprzedaż

Perełki architektury w malowniczych miejscach, zbytkownie urządzone i otoczone wspaniałymi...

Wertykalny ogród Madrytu

Patrick Blanc już nieraz udowadniał nam, że jest prawdziwym specjalistą...

Berlińskie centrum rozrywki

Nasi zachodni sąsiedzi już nie raz zaskakiwali nas swoimi pomysłami...

Villa Hadriana czyli architektura krajobrazu wg starożytnych Rzymian

Villa Hadriana (Adriana) to obiekt położony w Tibur, niewielkiej miejscowości...

Zielone Igrzyska. Ekologiczne budynki olimpijskie cz.3.

Wszelkiego rodzaju sportowe imprezy masowe, w tym także Igrzyska Olimpijskie...

Zielone Igrzyska. Ekologiczne budynki olimpijskie cz.2.

Konsekwentna polityka „Zielonych Igrzysk” doprowadziła do wybudowania ekologicznych budynków, będących...

Zielone Igrzyska. Ekologiczne budynki olimpijskie cz.1.

Gdyby istniała dyscyplina polegająca na najbardziej ekologicznym sposobie organizacji Igrzysk...

Warzywniak w biurze Google

Znany na całym świecie potentat internetowy Google słynie z wysiłków...

Sensacyjny Sensational Garden

Dzielnica miasta Frosinone, Corso Lazio we Włoszech może wreszcie cieszyć...

Vegitectura. Żywa ściana w Barcelonie

Projektanci ze studia Capella Garcia Arquitectura wykreowali zielona fasadę na...

Funkcjonalny domek na drzewie

Domki na drzewie przechodzą istną rewolucję na świecie. Obecnie odchodzi...

Lampa, która uchroni nas przed deszczem

Przez ostatnie tygodnie mieszkańcy Polski mieli okazję przekonać się na...

Wertykalny ogród Bogoty

Zainteresowanie wertykalnymi ogrodami na świecie wciąż nie słabnie. Co rusz...

Skwer na kółkach

Kilka miesięcy temu miałem okazję opisać projekt przenośnej ławki o...

Singapurski ogród gigantów cz.2

Brytyjska pracownia Grant Associates zaprojektowała niezwykłe ogrody w Singapurze, z...

Nadmorska rezydencja z zielonym dachem

Prywatny skrawek nieba dla dwojga znajduje się nad zatoką Betty...

Nowy symbol Helsinek

Niemal każde większe miasto na świecie posiada jakiś obiekt architektoniczny...

Pawilon inspirowany naturą

To, że przyroda jest wspaniałym źródłem inspiracji dla architektów nie...

Miasto pełne zieleni

Floriade jest jedną z najbardziej znanych i cenionych targów ogrodniczych...

Ukraiński tunel miłości

Architektura potrafi być wyjątkowo piękna, zwłaszcza ta, która nie została...

Dom gościnny położony nad Bałtykiem

Choć domki gościnne są nadal rozwiązaniem na które może sobie...

Dom nad basenem

Projekt domu przy basenie w wielu przypadkach jest często popisem...

Pawilony lotniska Templehof

The World is Not Fair – Die Grosse Weltausstellung 2012...

Japoński dom pełen roślinności

Kofunaki House to projekt japońskiego domu, łączącego minimalistyczny styl, ekolo-...

Australijska mieszanka stylów

Metamorfozy budynków nale- żą z całą pewnością do jed- nego...

Ekologiczny dom w Oregonie

Ekologiczne domy stały się ostatnimi czasy bardzo modne. Powstaję coraz...

Architektura ogrodowa od Coodo

System modułowy nie należy już do nowatorskich rozwiązań. Z powodzeniem...

Chińska kopia wioski Hallstatt

Chińczycy znani są z tego, że lubią kopiować oryginalne pomysły...

Singapurski ogród gigantów

Niedawno na naszym portalu opisywaliśmy solarne drzewo, które swoim designem...

Ekologiczny kurort w Indiach

Indie przyzwyczaiły nas już do zjawiskowej architektury. Zazwyczaj objawiało się...

Przegląd stadionów na Euro 2012

Mecz inauguracyjny Euro 2012 rozpocznie się za niespełna 6 godzin...

Żywa ściana Danielle Trofe

Brak posiadania własnego ogrodu nie musi oznaczać rezygnacji z uprawy...

Miasto w chmurach

Wizji futurystycznych miast było wiele na naszym portalu. Opisywaliśmy metropolie...

Poczdam

Każdy miłośnik sztuki ogrodowej, historii, czy zabytków,  powinien konie- cznie...

Słoneczne drzewo Londynu

Igrzyska olimpijskie to czas zmian dla miasta będącego ich organizatorem...

L House - dom wykonany z plastiku

Stefan Żeromski w „Przedwiośniu” wspominał o szklanych domach, które miały...

Squish Studio

Squish Studio zlokalizowane jest w pobliżu niewielkiej miejscowości Tilting na...

Piękno Villa Roces

Villa Roces to wspaniała koncepcja szklanego domu, stworzona przez belgijskie...

Żywa ściana lotniska Edmonton

Żywe ściany ponownie stały się tematem do rozmowy, dzięki instalacji...

Rewolucyjny system Street Charge

Nowoczesna przestrzeń miejska to nie tylko innowacyjne budowle czy też...

Opadający ogród

Wenecja to miasto niezwykłe, słynące nie tylko ze swoich sławnych...

Ukryty ogród Mediolanu

Tegoroczne targi i wystawy obfitują w naprawdę ciekawe pomysły. Choć...

Skarb singapurskiej wyspy

Mała powierzchnia użytkowa ogrodu lub działki potrafi być nie lada...

Dom nad wodospadem

Istnieją na świecie takie budowle, których widok na zawsze pozostaję...

Wertykalna farma w Chicago

Być może spoglądając na opuszczony budynek ciężko to sobie wyobrazić...

Czystość w parkach w zamian za darmowy dostęp do Wi-Fi

Psie odchody są zmorą zarządców przestrzeni publicznych, odwiedzających parki z...

Tajemnicze rzeźby Roba Mullhollanda

Choć na pierwszy rzut oka mogą być niewidoczne, tajemnicze lustrzane...

Gigantyczny kościół z klocków LEGO

Klocki LEGO należą z pewnością do jednych z najbardziej znanych...

Nowoczesna zieleń miejska

Ogrodowe szaleństwo ogarnęło świat. Standardowe doniczki oraz zagony pomału odchodzą...

Medycyna w parze z zielenią

Już od czasów średniowiecza wychodzono z założenia, że tereny zielone...

Sala lekcyjna XXI wieku

Mało atrakcyjny, brzydki, zaniedbany – te określenia najczęściej rzucają się...

Zielona metropolia

W odpowiedzi na narastające problemy miast i metropolii z całego...

Dom stworzony z silosu

Często idąc ulicami swojego miasta natrafiamy na budowle przemysłowe, które...

Bioklimatyczny dom Ruiza Larrea

Teneryfa to mała hiszpańska wyspa, położona na Oceanie Atlantyckim. Znana...

UEFA EURO 2012 na zielono: Zieleń wokół Stadionu Narodowego w…

Już niedługo rozpoczną się czternaste Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej...

W konfrontacji z globalnym ociepleniem

Drapacze chmur znane są niemal każdemu człowiekowi na świecie. Ich...

Arka Noego: pływające miasto przyszłości

Arka Noego to projekt samowystarczalnego, pływającego miasta. Mogłoby być ono...

Mobilne zielone dachy w mieście

Ustępujące miejsca nowym budynkom oraz infrastrukturze transportowej skwery, parki i...

Zielone biuro

Architektura w czasach sowieckiego modernizmu z pewnością nie należała do...

Ekologiczny eksperyment Denieuwegeneratie

Denieuwegeneratie to młode biuro projektowe, mające swa siedzibę w Holandii...

Magiczne rzeźby Tommy'ego Craggs'a

Od kilku tygodni mieszkańcy Knaresborough leżącego w hrabstwie North Yorkshire...

Leśna szkoła

Szkoła na przedmieściach Manassas Park, w amerykańskim stanie Virginia, została...

Pomieszczenie gospodarcze z recyklingu

Biuro projektowe 403 architecture znane jest z wielu projektów, wykorzystujących...

Gigantyczny metalowy kwiat

Mimo, że jest wykonany z metalu, a jego sercem są...

Pływająca czeska oaza

Pochodzący z Pragi para architektów, Ondrej Lipensky i Andrea Kubná...

Zielona ściana redukująca zanieczyszczenie

Centrum Naukowe Architektury i Ekologii (ang. CASE) opracowało bardzo efektywny...


Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki