NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

Nieodpowiednie rośliny w nieodpowiednim miejscu, doniczkowy miszmasz, zbyt duże drzewa na małej przestrzeni oraz inne większe lub mniejsze wykroczenia, których nie powinniśmy popełniać przy aranżacji przestrzeni zewnętrznej.

2000-11-04_15-54-27


Kodeks został zebrany przez kilku projektantów krajobrazu z USA, którzy podczas swojej wieloletniej pracy mieli do czynienia z różnego rodzaju błędami występującymi przy samodzielnym urządzaniu ogrodów lub przy pomocy kiepskiego fachowca.

1. Nierealistyczny budżet: Mieć nowe BMW za cenę dziesięcioletniego opla, życzenie dość absurdalne, ale z takimi oczekiwaniami, jeśli chodzi o ogrody, spotykają się projektanci krajobrazu. Dowiedzmy się najpierw ile kosztują materiały i ile kasują fachowcy. Pamiętajmy także, że fotel, który widzieliśmy w magazynie poświęconym designowi, a który pasowałby do naszego patio, może mieć cenę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

2. Drżąca nić porozumienia: Nie zatrudniaj projektanta, którego nie lubisz. Jeśli już przy pierwszym spotkaniu nie zapałasz do niego sympatią i zaufaniem, dalsza współpraca nie ma sensu, zwłaszcza że okres zakładania ogrodu może potrwać kilka miesięcy. Sprawdź jego doświadczenie, a przede wszystkim zwróć uwagę, czy posiada wiedzę na temat roślin. Jeżeli masz taką możliwość, zapytaj o referencje jego klientów oraz obejrzyj ich ogródki. Nawet jeśli podjazdy oraz ścieżki są dobrze zaprojektowane, to słaby dobór roślin może oszpecić ogród. Ceniony projektant nie ma się czego powstydzić, wręcz przeciwnie na pewno będzie mu zależało na tym, abyś obejrzał jego wcześniejsze dzieła.

3. Błędna selekcja roślin: Wielu z nas postanawia ogród założyć samodzielnie, niesie to za sobą często stratę czasu i pieniędzy, zwłaszcza jeżeli mamy nikłą wiedzę dotyczącą doboru, sadzenia i pielęgnacji roślin. Pamiętajmy, że podpatrzone w szkółce ciekawe roślinki, mogą zupełnie nie pasować na nasze rabaty, głównie z braku miejsca. Często rośliny potrzebują przestrzeni, aby w pełni się rozwinąć i ukazać swą okazałość, uniemożliwiamy im to, sadząc je na niewielkim i ciasnym obszarze. Dużym problemem jest umiejscowienie nasadzeń w zbyt mało nasłonecznionym oraz nieosłoniętym od wiatru miejscu. Nieznajomość gleby i wymagań roślin wobec niej, to częste wykroczenie początkującego ogrodnika. Nawet jeśli rośliny się przyjmą, nie zaniedbujmy ich pielęgnacji, która choć pracochłonna daje pozytywne efekty. Pamiętajmy o przycinaniu tych, które tego wymagają, dowiedz się, jakie szkodniki je atakują, zabezpieczaj nasadzenia przed nadchodzącymi przymrozkami.

girlsmellingroses

4. Nierozważne planowanie: Planuj z głową, gdzie umieścisz basen, garaż, a gdzie patio. Wymierz i oblicz dokładnie. Jeśli chcesz mieć bujny, kwitnący ogród, to przy zbyt dużym basenie i źle rozmieszczonym podjeździe, może nie zostać Ci zbyt wiele przestrzeni do efektownego wykorzystania.

5. Przesadne ozdabianie: Ceramiczne, ze stali, z włókna szklanego lub z terakoty – donice –każda z nich może być atrakcyjna, ale niekoniecznie w grupie. Do tego rzeźby i inne ozdoby mogą wprowadzić do ogrodu niepotrzebny chaos. Jeśli nie wiesz, na które z detali się zdecydować, usuń wszystkie . Przyjdź do ogrodu następnego ranka i zobacz jak wygląda on pozbawiony tego całego miszmaszu. Następnie wybierz te elementy, które są bliskie twojemu sercu, ale pamiętaj – wybieraj z umiarem.

6. Wszystko na widoku: Kosze na śmieci, ogrodowe narzędzia i suszarka z praniem, tego typu detale szpecą ogród. Z braku odpowiedniego pomieszczenia na przechowywanie ogrodowego sprzętu i śmietników, zdecydujmy się na gęste nasadzenia i żywopłoty, które zamaskują mało estetyczne rzeczy.

7. Otoczenie: Nawet najpiękniejszy ogród traci na wartości, jeżeli leży w pobliżu zaniedbanego podwórka sąsiada bądź przy uczęszczanej ulicy. Murki, żywopłoty, wysokie drzewa – zapewnią prywatność, dodadzą uroku i zniwelują hałas.

IMGP7945

Źródło: www.phgmag.com

0
0
0
s2sdefault

Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki