NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

 

W trakcie 2000-letniej historii sztuki europejskiej, rozciągającej się od czasów starożytnych aż do dzisiaj, ogród stał się ważnym elementem kultury zachodniej. Stając się  formą sztuki samej w sobie, reprezentuje on zazwyczaj idylliczne ostoje, w których można było znaleźć spokój oraz przyjemność obcowania z naturą. Książka autorstwa Ehrenfrieda Kluckerta „European Garden Design. From Classical Antiquity to the Present Day” jest esencją wiedzy na temat historii ogrodów.

Daje ona pełny obraz na temat sztuki projektowania ogrodów w najważniejszych okresach historycznych, prezentując liczne teorie związane z tą tematyką oraz przykłady przedstawicieli różnych nurtów. Podróż na kartach tego wydania zaczyna się od legendarnych Wiszących Ogrodów Semiramidy w Babilonii oraz świętych gajów i ogrodów Grecji i Rzymu, poprzez ukryte conclusus hortus średniowiecza, ogrody Hiszpanii z silnymi wpływami islamu, włoski renesans XV i XVI wieku, ogrody angielskie z wieku XVIII, a kończy na kolorowym i jakże różnorodnym dziedzictwie w eklektycznym wieku XIX i XX oraz ogrodach współczesnych.

Jest to wspaniałe wydanie albumowe, które będzie nie tylko źródłem wiedzy, ale także kopalnią inspiracji. Zawarte są w niej setki wspaniałych fotografii, ukazujące piękno ogrodów oraz rozwiązań krajobrazowych rożnych epok. Polecam wszystkim studentom, ale nie tylko. Myślę, że każdy wielbiciel zieleni chętnie będzie przeglądał jej strony. Książka jest wydana w języku angielskim. Możecie ją zakupić tutaj. Poniżej przedstawiam Wam kilka fotografii. Polecam!


Marta Kamchen – architekt krajobrazu

od lewej: pałac Hampton Court, Londyn; dom Loreiusa Tiburtinusa, Pompeje

od lewej: willa Gambereia, Florencja; zamek Ruspoli, Vignanello

od lewej: willa Generalife, Grenada; willa Giusti, Werona

od lewej: Palácio dos Marqueses de Fronteira, Benfica; Kassel-Wilhelmshöhe, Karlsberg

od lewej: Park Güell, Barcelona; Park de la Villette, Paryż

0
0
0
s2sdefault

Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki