NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

 


Proponuję Wam album poświęcony tematyce związanej z architekturą krajobrazu. Kolejny, który warto posiadać w swojej bibliotece. Jest to wydanie obcojęzyczne (tekst w językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim i włoskim), które prezentuje 50 projektów dotyczących architektury krajobrazu.

Architekt krajobrazu kształtuje teren oraz przestrzeń. Czasem jest to teren dziewiczy, ale częściej już w jakiś sposób zagospodarowany lub na etapie rozwoju projektu urbanistycznego/regionalnego. Jego celem jest zapewnienie jak najbardziej „poetyckich” aranżacji architektoniczno – krajobrazowych. To właśnie ich wyobraźnia jest motorem do kreatywnych rozwiązań w zakresie kreacji przestrzeni. Na doskonałych zdjęciach i planach zawartych w publikacji możecie zobaczyć, jak architekci krajobrazu potrafią zagospodarować nową przestrzeń architektoniczną bądź zmienić już istniejącą. Jest to prezentacja prac wybitnych specjalistów tej dziedziny, które powstały zarówno z kontekstów geograficznych i społecznych, jak również z warunków technicznych i ekonomicznych. Pokazano tu przede wszystkim projekty zupełnie nowych terenów/miejsc, ale także pomysły na skutecznie przywrócenie do „życia” innych, zdewastowanych, często przedtem o zupełnie innej funkcji, jak np. kamieniołom czy ośrodek przemysłowy.

Dużym plusem jest dodatek w postaci indeksu z kontaktami do architektów i projektantów, których realizacje zawarte są w książce.

Książkę możecie zakupić tutaj. Bardzo polecam! Jest to niebanalne wydanie, prezentujące bardzo śmiałe rozwiązania ze wszystkich stron świata. Poniżej na zachętę kilka przykładowych stron.

Marta Kamchen – architekt krajobrazu

0
0
0
s2sdefault

Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki