NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160


Dobór i kompozycja roślin na rabatach to sztuka, proces twórczy, który dla wielu osób jest kwintesencją ogrodnictwa i źródłem zamiłowania do uprawy roślin. Trawniki, żywopłoty czy grządki warzywne pełnią przede wszystkim funkcje użytkowe, natomiast rabaty kwiatowe uprawia się dla czystej radości, jaką wielu ludziom daje ogrodnictwo.

24 rabaty, zaprojektowane specjalnie na potrzeby niniejszej książki, ilustrują sposoby i strategie projektantów, którzy dobierają rośliny do tworzonych przez siebie kompozycji w celu dopasowania indywidualnego stylu do różnych warunków ogrodowych. Publikacja ta jest swoistą antologią projektów różnych rodzajów rabat, w których doświadczeni projektanci prezentują właściwe zastosowanie roślin, oraz sposób ich dobierania do określonych warunków. Schematy ukazują różne kombinacje roślin tak dopasowanych, aby uzyskać określony efekt. Korzystają przy tym z różnych stylów i biorą pod uwagę rozmaite okoliczności, mogące mieć wpływ na estetykę rabaty.

Znani na całym świecie projektanci ogrodów, jak: John Brookes, Rupert Golby, Penelope Hobhouse, Noael Kingsbury, Piet Oudolf oraz Sandra i Nori Pope, zostali poproszeni o przedstawienie czterech projektów rabat dla ogrodu średniej wielkości. Ponadto nie otrzymali żadnych wytycznych, ważne było tylko to, aby przygotowane propozycje się nie powtarzały. Mieli możliwość stworzenia nowych projektów od podstaw, wolnych od ograniczeń, jakie często niesie ze sobą codzienna rutynowa praca; mogli też zrealizować kompozycje oddające ich własny styl i zamiłowanie do roślin.

To bardzo ciekawa książka, z której można zaczerpnąć wiele dobrych pomysłów. Serdecznie polecam – warto ją mieć w swojej bibliotece. Możecie ją znaleźć tutaj. Poniżej kilka stron na zachętę :)

Marta Kamchen

 

 

 

0
0
0
s2sdefault

Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki