NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

 

Dziś polecam książkę zarówno dla początkujących, jak i wieloletnich entuzjastów drzew. Szczególnie jednak zachęcam do sięgnięcia po nią studentów mających w programie nauczania dendrologię :)

Jest to nieduży, ale rewelacyjny atlas fotograficzny, stanowiący klucz do rozpoznawania szerokiego wachlarza drzew Europy w ich naturalnym środowisku. Zwięzły i praktyczny poradnik zawiera najwyższej jakości zdjęcia, ożywiając na papierze ponad 300 gatunków drzew. Poza fotografiami książka zawiera zwięzłe opisy pozwalające na szybką i prostą identyfikację. Na pewno będzie niezastąpiony podczas wypraw krajoznawczych dla wielbicieli przyrody w każdym wieku i na każdym poziomie przyrodniczego wtajemniczenia :) jednak moim daniem najbardziej przyda się szczególnie studentom.

Na początku książki znajduje się krótkie wprowadzenie, które pomoże Wam w identyfikacji drzew w środowisku naturalnym. Przedstawione w atlasie gatunki podzielono na cztery większe grupy: drzewa iglaste (szpilkowe), drzewa o łuskowatych igłach, drzewa o liściach złożonych oraz drzewa o liściach pojedynczych. W każdej z tych grup gatunki ułożone są zgodnie z przynależnością do botanicznej rodziny oraz rodzaju, dzięki czemu podobnie wyglądające gatunki wstępując obok siebie i można je bez trudu porównać.

Książkę bardzo polecam - mi osobiście w pierwszych miesiącach nauki taki atlas ułatwił rozpoznawanie drzew w terenie. Możecie ją znaleźć tutaj. poniżej dla przykładu kilka stron.

Marta Kamchen

 

0
0
0
s2sdefault

Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki