NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

Od dawna trwa prymat roślin iglastych. Podkreśla się ich ciekawe formy, zabarwienie igieł oraz to, że zdobią rośliny przez cały rok. Wiele osób uważa, że krzewy iglaste są też bardziej prestiżowe. Dlaczego nie lubimy roślin liściastych?

 

Wiele osób uważa, że gatunki liściaste są mało dekoracyjne w okresie bezlistnym, a dodatkowo jesienią trzeba sprzątać po nich opadłe liście. Jednak w przeciwieństwie do wszechobecnych iglaków, które przez okrągły rok wyglądają tak samo, drzewa i krzewy liściaste zachwycają zmiennością w czasie. Wiosną cieszą żywą zielenią, latem obfitym kwitnieniem, jesienią wszystkimi odcieniami czerwieni i żółci, a zimą efektownymi, nagimi pędami.

Zalet roślin liściastych jest bardzo wiele. Przede wszystkim szybko się rozrastają, występują w wielu kolorach i kształtach, są tańsze (!), doskonale znoszą cięcie, są odporne na zasolenie gleby oraz lepiej radzą sobie w niesprzyjających warunkach klimatycznych i siedliskowych. Ponadto większość chorób czy szkodników, gdy zaatakują roślinę, nie zalegają na niej przez kilka lat, jak na iglakach. Mogą nie pojawić się w kolejnym sezonie, ponieważ liście są sezonowe ;) Co więcej - drzewa i krzewy liściaste maja wiele zastosowań. Można je sadzić na rabatach w dowolnych układach, w żywopłotach, jako solitery, rośliny okrywające, zadarniające, płożące etc.

Tak więc jeżeli do tej pory unikaliście roślin liściastych to pora to zmienić. Warto je docenić za ich zmienność i możliwość zestawiania w kompozycjach kolorystycznych. Jeżeli nie wiecie jaki gatunek lub odmianę wybrać, to zapraszam do skorzystania z porad zawartych w katalogu Drzewa i krzewy LIŚCIASTE autorstwa Katarzyny Łazuckiej - Cegłowskiej oraz Macieja Mynetta.

W książce tej zebranych i opisanych zostało 228 gatunków roślin. Forma katalogu ułatwia poszukiwania ulubionych roślin. Szczegółowe opisy wraz ze zdjęciami, a także fachowe porady pomagają dobrać odpowiednią roślinność do ogrodu. Z książki tej dowiecie się jak wybierać rośliny, jak je sadzić, przycinać, skutecznie podlewać, jak i kiedy nawozić. Dokładne zdjęcia pomogą wyobrazić sobie całą kompozycję ogrodu, którą dzięki tej książce będzie bardzo łatwo zaplanować.

Dużym plusem jest także kalendarz atrakcyjności roślin, dzięki któremu dowiecie się, co wyróżnia poszczególne odmiany przez cały rok. Katalog został stworzony we współpracy z polskimi szkółkarzami

Serdecznie polecam - szczególnie studentom :)

Marta Kamchen


P.S.

Serdecznie polecam tego typu wydania na temat pnączy oraz roślin cebulowych i jednorocznych.

0
0
0
s2sdefault

Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki