NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

home makeover flowers1Prekursor Ikebany, Ikenobo Senkei mawiał, że „kompozycja kwiatowa jest niczym bez stosownego naczynia”. W istocie, ikebana nie ma prawa istnieć bez naczyń, które są nie tylko pojemnikiem dla roślin, ale także ich „duszą”. Dowiedzmy się czegoś więcej o naczyniach wykorzystywanych w ikebanie, ich symbolice, formie oraz przeznaczeniu.

0
0
0
s2sdefault

dsc01249 fullTrzecią i ostatnią część serii o szkołach Ikebany, poświęcimy szkole Sogetsu. Ta została założona w 1927 roku przez Sofu Teshigaharę. Sofu opierając się na wiedzy przekazanej przez swojego ojca, stworzył zupełnie nowy, niekonwencjonalny i abstrakcyjny styl.

0
0
0
s2sdefault

PJG725 ikebana1-02Początek XX wieku sprzyjał rozwojowi ikebany. Coraz więcej fascynatów tej sztuki zaczęło poszukiwać swej własnej, unikalnej filozofii układania kwiatów. Zaowocowało to powstaniem kolejnych (po Ikenobo) szkół ikebany. Jedną z nich była szkoła Ohara.

0
0
0
s2sdefault

nscn8468moribana-hirschNiedawno na łamach portalu opisywaliśmy dość burzliwą historię japońskiej sztuki układania kwiatów – ikebany. Wspominaliśmy przy tym o powstaniu trzech głównych szkół, które miały swoje zasługi w rozwoju tej sztuki. Przedstawiamy serię artykułów, dzięki którym dowiecie się więcej o każdej z tych szkół. Pierwszą część poświęcimy najstarszej, a zarazem przez wielu uważanej za najbardziej prestiżową szkołę, szkole Ikenobo.

0
0
0
s2sdefault

Ikebana12Ikebana to coś więcej niż sztuka układania kwiatów – to filozofia piękna i umiejętność dostrzeżenia go w każdym elemencie życia.i Aby lepiej zrozumieć te założenie, należało by udać się w podróż po historii jej ojczystego kraju, Japonii. Przedstawiamy krótkie kalendarium, przedstawiające losy ikebany na przestrzeni wieków.

0
0
0
s2sdefault

Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki