NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

 

Aby pracować w zawodzie jako architekt krajobrazu w Stanach Zjednoczonych jest niezbędne ukończenie dwustopniowych studiów. Pierwszy stopień trwa od 4 do 5 lat i jest podobny do naszego stopnia inżynier/licencjat.  Może być to BLA (Bachelor of Landscape Architecture) oraz BSLA (Bachelor of Science in Landscape Architecture). Ci którzy ukończyli pierwszy stopień w innej dziedzinie niż architektura krajobrazu a chcieliby uzyskać tytuł architekta krajobrazu mogą zapisać się na studia magisterskie MAL (Master of Landscape Architecture), które trwają 3 lata. Natomiast ci, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia w dziedzinie architektury krajobrazu tytuł magistra uzyskują po 2 latach edukacji. Kurs nauczania przewiduje wykonywanie pomiarów gruntów, tworzenie map, projektowanie konstrukcji ogrodowych, projektowanie krajobrazu, ekologia krajobrazu, projektowanie różnego rodzaju przestrzeni. Poza tym kurs obejmuje naukę z przedmiotów historia architektury krajobrazu, rośliny a także gleboznawstwo, geologia, zarządzanie.
Wymagania są różne między stanami więc część stanów preferuje też licencję z architektury krajobrazu. Licencję można otrzymać zdając specjalny egzamin LARE, uzyskując stopień z Collegu a także ważna jest praktyka zawodowe nadzorowana przez licencjonowanego architekta krajobrazu w profesjonalnym biurze projektowym. Egzamin LARE składa się z dwóch części: test wyboru oraz egzamin z umiejętności graficznych. Egzamin obejmuje wiedzę z zakresu prawa, gleby i roślin. Architekt krajobrazu po studiach poza tym powinien mieć umiejętność obsługi w programów CADowskich, a także mieć odbyty staż w dziedzinie architektury krajobrazu.
W Stanach Zjednoczonych jest 67 Collegów i Uniwersytetów, akredytowanych przez członków Amerykańskiego Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu w roku 2009, które oferują studentom kompetentną wiedzę w dziedzinie architektury krajobrazu.
W Stanach Zjednoczonych bardzo duża waga przywiązywana jest do praktyk zawodowych. Jeśli jest to tylko możliwe studenci uczestniczą w robieniu prawdziwych projektów co jest doskonałą szansą na zdobycie cennego doświadczenia.  

więcej informacji na bls.gov >


0
0
0
s2sdefault

Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki