NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

Jest szereg programów potrzebnych studentowi architektury krajobrazu w codziennej pracy. Jeśli wykorzystanie ich jest niekomercyjne a więc na potrzeby zajęć studenckich można bez problemu ich używać. Przedstawiamy Wam listę programów i możliwość ich uzyskania.

AutoCAD 2010 za darmo dla studentów!
Każdy student architektury krajobrazu doskonale zdaje sobie sprawe z tego, że posiadanie na swoim komputrze programu AutoCAD służącego do projektowania 2D i 3D oraz przygotowywania dokumentacji  jest nieuniknione. Firma Autodesk wyszła studentom naprzeciw i udostępniła bezpłatnie członkom portalu Student Engineering and Design Community najnowszą wersję programu - AutoCAD 2010. Studenci, który zarejestrują się na portalu mogą pobierać bezpłatnie różnorodne aplikacje firmy Autodesk (m. in.: Autodesk Inventor, Revit Architecture czy AutoCAD Civil 3D)

więcej informacji


Google SketchUp za darmo dla studentów!
Pomocnym programem dla studentów architektury krajobrazu jest SketchUp wykorzystywany do  tworzenia trójwymiarowych modeli. Wersja darmowa przeznaczona jest przede wszystkim do nauki i zabawy, a jej licencja wyklucza możliwość użytku komercyjnego. Co prawda, wersja płatna dla profesjonalistów daje więcej możliwości, ale wersja dla studentów w zupełności wystarcza do tworzenia prostych wizualizacji na potrzeby zajęć na uczelni.

więcej informacji

COREL DLA STUDENTÓW - Student Usage Rights!
Szkoły wyższe i pomaturalne mają możliwość zapisania się do programu CTL lub CLL i zakupienia poszerzonej wersji, która stworzy możliwość udostępniania programów studentom na ich osobisty użytek bez dodatkowych opłat. Dlatego też to czy bedziecie mieli możliwość korzystania z darmowej wersji programów firmy Corel zależy tylko i wyłącznie od tego czy uczelnia na której studiujecie jest zapisana do programu.
W sytuacji gdy uczelnia zakupiła rozszerzoną licencję w programie CLL można uzyskać studencką licencję na programy: CorelDRAW® Graphics Suite, Corel® Painter™ , Corel® Paint Shop Pro® Photo. Po objęciu programem 3 głównych produktów można rozszerzyć go na produkty dodatkowe w ramach licencji CLL: Corel® WordPerfect® Office, Ulead® VideoStudio®, Corel DESIGNER® Technical Suite, WinZip® Pro.  
Uczelnia może też wziąć udział w programie licencji zbiorczych CTL i nabyć prawo do dystrybucji tego oprogramowania wśród studentów bez obciążania ich dodatkowymi opłatami. Programem Student Usage Rights można objąć licencje CTL na produkty: CorelDRAW® Graphics Suite, Corel® Paint Shop Pro® Photo, Corel® Painter™, Ulead® VideoStudio®, Corel DESIGNER® Technical Suite, Corel Photo Impact®, Corel® WordPerfect® Office.  

więcej informacji. 

Darmowy GIMP!!!
GIMP jest darmowym programem graficznym służącym do obróbki zdjęć i grafiki. Może być doskonałą pomocą dla studentów podczas wykonywania projektów i co najważnejsze jest dostępny w internecie i bez problemu każdy może go zainstalować na swoim komputerze.

Program można ściagnąć ze strony internetowej.

Tani Photoshop dla studentów!

W ofercie sklepu Vobis pojawiły się studenckie wersje pakietów oprogramowania Adobe - CS3 Design Premium i CS3 Web Premium - oraz narzędzi Photoshop CS3 Extended i Acrobat 8 Professional.

Wersje programów Adobe "dla Studentów" kosztują odpowiednio:
- Adobe Acrobat 8 Professional PL - 175 zł,
- Photoshop Extended CS3 PL - 175 zł,
- Creative Suite 3 Design Premium PL - 329 zł,
- Creative Suite 3 Web Premium PL - 329 zł.
Jest to świetna okazja dla studentów którzy chcą korzystać z programów Adobe. Należy jednak pamiętać, że programów na licencji studenckiej nie można wykorzystywać w celach kolercyjnych. Aby zainstalować na swoim komputetrze program Adobe należy wysłać do Centrum Autoryzacji Adobe kopię aktualnej legitymacji studenckiej.

Programy firmy Microsoft za darmo dla studentów!
Studenci mają ten przywilej, że mogą korzystania z bezpłatnego legalnego oprogramowania.
Taką właśnie możliwość daje udział w programie MSDNAA (Microsoft Developer Network Academic Alliance) skierowanym do uczelni, które prowadzą zajęcia z szerokopojętej informatyki. Jest to program firmy Microsoft  przeznaczony dla uczelni wyższych, umożliwiający dostęp do najnowszych wersji oprogramowania tej firmy zarówno studentom, jak i kadrze naukowej. Mogą oni także pobierać je oraz instalować na swoich komputerach osobistych oraz wykorzystywać je do nauki i tworzenia programów. Oprogramowanie może być użyte wyłącznie do tworzenia niekomercyjnego oprogramowania w celach edukacyjnych i badawczych. Z oprogramowania mogą korzystać studenci studiów dziennych, wieczorowych, zaocznych i dyplomowych. Co ciekawe, student który zakonczył syudia w dalszym ciagu może niekomercyjnie uzywać oprogramowania MSDNAA, jednak nie ma mozliwości doinstalowywania ani uaktualniania. Aby przystapić do programu należy skontaktować się z partnerem firmy Microsoft – APN Promise na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Listę uczelni uczestniczących w programie MSDNAA można przejrzeć na Portalu CodeGuru.

 

0
0
0
s2sdefault

Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki