NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

 

Holenderski styl ogrodniczy jest jednym z tych, które nie są eksponowane w dzisiejszych czasach. Zaistniał około XV wieku, rozwijając się prężnie wraz ze stylem francuskim, angielskim, japońskim i chińskim. Wzorowany na sztuce ogrodniczej Francji, przyjął założenia jej pokrewne.

lyme_park_matt_chapman_600x

Za priorytet podczas tworzenia ogrodu, przyjmowano bogate obsadzenie terenu. Wyróżniał się gęstą atmosferą i efektownym wykorzystaniem przestrzeni. Ogrodami holenderskimi oznaczano często także plantacje tulipanów. Mimo podobieństwa do francuskiego stylu, ukształtowanie terenu Holandii wymagało wprowadzenia pewnych zmian. Istotnym elementem na który zwracali uwagę architekci, była skala. Holendrzy przyjęli system, w którym niezależnie od wielkości ogrodu, będzie on podzielony na mniejsze strefy. Miejsca te pełniły różne role. Jedna ze stref była przeznaczona pod rekreacje, druga pod nasadzenia kwiatów, a jeszcze inne służyły jako teren dla dzikiego ptactwa.

Renaissance-Gardens

Japończycy, którzy podobnie jak Holendrzy, skupiają się na małych ogrodach, często eksponują poszczególne elementy wyróżniające się w ogrodzie – skałę, drzewo, element małej architektury . Styl holenderski jest całkowitym przeciwieństwem tego założenia. Ich myślą przewodnią było skupienie uwagi na całym ogrodzie, nie zaś na wyróżniającym się elemencie. Stosowano marmurowe ozdoby, liczne nasadzenia kwiatów, obeliski, posągi oraz formy ukształtowane z żywopłotów.

800px-Bantock_House_Dutch_Garden

Skala całkowicie eliminowała duże gatunki drzew. Zamiennie stosowano liczne gatunki karłowate. Ważnym elementem krajobrazu była woda, płynąca w kanałach, dzielących ogród na mniejsze strefy. Fontanny posiadały niskie ciśnienie, ze względu na małą zasobność źródeł holenderskich. Były niskiej wysokości i posiadały formalny kształt, komponujący się z harmonią ogrodu. Fontanny, rzeźby oraz bramy były malowane na złoto. Miało to symbolizować majętność i przepych panujące w kraju.

Źródło: http://www.architecture-student.com

0
0
0
s2sdefault

Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki