NEMH2O ROBOT BASENOWY NOWOSC INDUKCYJNIE LADOWANY

tety-i-prezentacje-red-160

 

Lokalizacja inwestycji: Warszawa- Chomiczówka
Obszar inwestycji: 50 m2
Nazwa ogrodu: Różany taras

Ogród powstał na dachu niskiego trzy piętrowego bloku. Inwestor  zaangażował projektantkę zieleni gdyż już od długiego czasu marzył mu się uroczy pełen zieleni taras. Wymagania inwestora były standardowe: zimozielona osłona od sąsiednich bloków,  miejsce do wypoczynku i na kawę, schowki na narzędzia, drewniana podłoga, donice w zabudowie na wymiar. Problemem był brzydki komin, który dodatkowo się bardzo nagrzewał.
Wizja projektantki to zabawa w kontrasty i trzy kolory panujące na tarasie- biel, brąz drewna i bordo.
Ogród w zamyśle projektantki miał mieć prostą nowoczesną formę w zderzeniu z delikatnym ogrodem różanym nawiązującym roślinnością do ogrodów historycznych. Delikatność formy tego ogrodu pogłębiają detale jak saganki ze świecami poustawiane i rozwieszone w różnych  miejscach tarasu.
Zamysłem projektantki było stworzenie ogrodu pełnego pięknych zapachów co poprzez róże pienne i pnące wśród lawendy oraz ziół,  przy kąciku śniadaniowym, udało się idealnie.
Dodatkowym atutem ogrodu jest pomysł na donice z siedziskami-schowkami na narzędzia.

Interesującym detalem tarasu są donice na róże pienne i wierzbę Hakuro Nishiki, które przepięknie swoimi kolorami kontrastują z drewnianymi elementami, a dodatkowo poprzez system hydroponiki są niemal samowystarczalne w nawodnieniu.
Budowa tego tarasu trwała około dwa i pół tygodnia, dwa pierwsze tygodnie zajęły prace stolarskie, następne pół tygodnia prace ogrodnicze i założenie elektryki. Prace nad tym ogrodem zapewne były by ukończone po dwóch tygodniach ale niestety pogoda nas nie rozpieszczała, prawie cały czas padały deszcze, które utrudniały budowę tego tarasu.Rzut ogrodu.

 

Główne wytyczne projektanta:
-Stworzenie ogrodu na dachu w stylu  nowoczesnym
-Osłonięcie od sąsiadów
-Ogród pełen zapachów
-Ogród bezpieczny dla dzieci i zwierząt
-Donice w zabudowie z ławkami wbudowanymi w donice oraz schowkami pod siedziskami.

Część ogrodu na dachu przed sypialnią

 

Zdjęcie przedstawia grę kontrastów jaki projektantka wykorzystała w swoim projekcie, właśnie bordo, biel i brąz były czołowymi barwami tego ogrodu.

 

Zdjęcie przedstawia narożnik w kontrastowych barwach, donice zaprojektowane pod wymiar ogrodu i pomalowane w dwóch kontrastujących odcieniach

 

Siedziska ze schowkami oraz donicą na zioła.

 

Druga część tarasu z ogrodem różano-lawendowym.

 

Zdjęcie przedstawia donicę z modrzewia pomalowaną na biało z różami, lawendą i powojnikiem

 

Róża miniaturowa szczepiona w przepięknym rozkwicie.

 

Róża miniaturowa szczepiona na tle drewnianych desek.

 

Zdjęcie prezentuje kontrasty tarasu- ściana bordowa z bielą donicy, surowa ściana komina z delikatną róża pnącą i srebrzystą lawendą na tle bordo koloru. Białe donice z ciemnym brązem drewnianego podestu i donic.

SylwetkaEliza Różowicz
www.roza-ogrody.com.pl

Właścicielka firmy PUH ,,Róża’’ Eliza Różowicz. Projektantka ukończyła dzienne studia magisterskie na  Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu na SGGW w Warszawie. Firma ,,Róża’’ powstała w roku 2005. Jest to autorska pracownia projektująca zieleń miejską, wiejską, nowoczesną. Pracownia promuje feng- shui i styl japoński. Do chwili obecnej  projektantka na swoim koncie ma wiele ogrodów przydomowych, działkowych, terenów zieleni publicznej oraz rewaloryzacje zabytkowych założeń dworsko- parkowych. Pracownia specjalizuje się w ogrodach miejskich, a konikiem projektantki są tarasy i ogrody na dachach.

 


 

0
0
0
s2sdefault

Ostatnio dodane

  

2 promocja 200 ambrogio KOSIARKA AUTOMATYCZNA 

Książki